post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

شستشوی نمای ساختمان تهران : تهران به عنوان پایتخت ایران کلانشهریست که به نوبه خود همه عوامل آلاینده را در خویش داشته و آثار نامطلوب آن ها را حس می کند . آلودگی هوایی که از دل خودروها و کارخانه های صنعتی به وجود می آید بدون شک در این ناحیه بیش از همه نقاط کشور است و دلیل آن نیز تمرکز بالای جمعیت در این شهر می باشد . اگرچه شاید تهران از نظر آلودگی گرد و غبار هیچگاه همانند شهری مثل اهواز نباشد و یا کارخانه های صنعتی آن بمراتب کمتر از کارخانه های اراک باشد ، اما  تهران همه این عوامل نامطلوب را با غلظتی کمتر اما در یک پکیج کامل ، یکجا دارد ! لذا به درست یا غلط به اهمیت پاکیزگی هوای این شهر بیش از جاهای دیگر رسیدگی می شود .

بارش باران های اسیدی که ماحصل وجود کربن دی اکسید همین آلاینده ها در هوا می باشد هم مزیدی بر علت شده است تا این عوامل نامطلوب نه تنها به صورت گاز بلکه به صورت مایعی خورنده نیز نمای ساختمان های تهران را تحت تاثیر قرار داده و آسیب هایی جدی در بلند مدت به آن وارد نمایند .

 

ورود این عوامل  به خودی خود نامطلوب بوده و باعث رنجش پایتخت نشینان می ‌شود ، مسئله ای که برای تمامی کلانشهرهای ایران نیز صادق بوده و همه آن ها با این معضل دست به گریبان هستند . در همین اثنا عاملی که باعث شده است تا موضوع شستشوی نمای ساختمان تهران اندکی مهم تر شود این است که این شهر به ‌عنوان مرکز سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی کشور مطرح بوده و علاوه بر این که پذیرای بسیاری از هموطنان ما از سراسر کشور می باشد ، پذیرای خارجیان فراوانی نیز هست که تهران را به عنوان مشتی از خروار ایران شناخته و همین برداشت ظاهری آنها تنها معیار سنجششان از وضعیت شهرسازی کشور ما و زیرساخت‌های آن می باشد .

 

اگر تاثیرات نامطلوبی که نمای آلوده و ناپاک ساختمان های تهران بر روی روند زندگی ساکنین این شهر و تاثیری که به صورت جسمی و روحی روی آنان می گذارد را بپذیریم ، می ‌توانیم ادعا کنیم که شستشوی نمای ساختمان تهران راه مقابله با آن بوده و سبب می شود تا سودی چندجانبه به اهالی این شهر برسد .

شستشوی نما  برای اهالی یک بنا از این روی مهم می باشد که ساختمان آنها دارای جلال شکوهی بمراتب بیشتر از قبل شده است، عوامل مضر و بیماری زا از بین رفته اند و پوشش مذکور عمری تازه برای محافظت از لایه های بعدی این بنا در چند سال آینده می گیرند . به جز مزایایی که ممکن است این پاکیزگی در بهبود سلامت ساکنین داشته باشد ، سبب افزایش منزلت و اعتبار آنان نیز شده و همین که عده‌ای در ساختمانی پاکیزه زندگی می کنند می تواند گواهی بر خصلت های پسندیده مالکین آن (و اینکه پاکیزگی نیمی از ایمان است) نیز باشد .

شستشوی نمای ساختمان تهران با توجه به شرایط فیزیکی یک ساختمان متغیر بوده و با صلاحدید کارشناس و بنا به تجربه وی تعیین می گردد . در همین رابطه عوامل متعددی همچون طول یک ساختمان ، عرض آن ، عرض کوچه و خیابانی که این سازه در آن واقع شده است ، عمر پوشش نما ، میزان حساسیت کار و همچنین بودجه و سطح توقع کارفرما مشخص می گردد .

اگر بخواهیم به عوامل فوق و پردازیم می توانیم از طول یک ساختمان شروع کنیم . مسلماً سازه هایی که دارای ارتفاع بلند تری هستند قابلیت نصب داربست بر روی آن ها وجود ندارد ، در نتیجه نیازمند استفاده از روش هایی مانند راپل و طناب ، بالابر و کلایمر هستیم . در خصوص عرض خیابان مورد نظر هم می توان گفت که چنانچه نصب داربست مانعی بر عبور و مرور و ترافیک منطقه شود ، علاوه بر اینکه انجام این کار درست و منطقی نیست بلکه اجازه آن از سوی مراجع ذیصلاح نیز صادر نمی گردد . در مورد حساسیت کار نیز فرض کنید که شستشوی نمای ساختمان تهران قرار است بر روی بنایی که دارای قدمت تاریخ بوده- مثلاً گوشه‌ای از یک کاخ قدیمی- انجام پذیرد. رها کردن این سازه به حال خود از یک رو سبب می‌شود تا آلودگی های روی آن که طی سال های متمادی بر روی آن نشسته اند مانعی بر جذب مخاطب و بروز زیبایی و اصالتش گردند و از سوی دیگر تمیز کردن غیر اصولی آن نیز ممکن است به شکستن ، کنده شدن و تخریب قسمتی از آن بیانجامد ؛ درنتیجه یافتن کارگزاری با تجربه در وهله اول که بتواند نوع مواد و روش های اعمال کار را تشخیص دهد از مهمترین اموریست که باید به آن توجه شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *