post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

شیشه پاک کن برج  : شاید بتوان یکی از دلایل این را که نماشویی هنوز در نزد بسیاری از هموطنانمان ناشناخته و مهجور مانده است را عدم درک لزوم استفاده از آن و پیش بردن اهداف این کار توسط یک مجموعه متخصص دانست .

تفاوت پاکیزگی در سازه های کوتاه و بلند

به بیانی ساده تر ، زمانی که فردی در یک ساختمان سه یا چهار طبقه زندگی می کند (کما اینکه در معماری امروز کشورمان این امر بسیار عادیست و شاید خود شما نیز در یکی از همین ابنیه سکونت داشته باشید) ، پاکیزگی از دیدگاه وی به تمیزی چارچوب و ساختار درب ورودی یا پارکینگ ، پنجره و شیشه های ساختمان خلاصه شده و چنانچه خود وی شخصاً به تمیزی آن ها مبادرت نورزد ، با سپردن کار به فردی که به صورت دوره ای برای تمیز کردن ساختمان مراجعه می کند ، این مشکل را تا حدودی کنترل و بر طرف می نماید .

اگرچه این روش برای همه نوع جنس سطوح (مانند آجر سه سانتی) موثر نبوده و با تجهیزات ابتدایی از جمله طی ، جارو ، فرچه ، مواد شوینده معمولی و شلنگ آب تفاوت چشمگیری در آن حاصل نمی شود و از آن مهمتر همین شرایط و امکانات اجازه دسترسی به طبقات فوقانی یا قسمت هایی دور از دسترس را برای فرد تمیزکننده فراهم نمی کند ، اما باز هم از فقدان کلی آن بهتر بوده و می توان نمره ای قبولی به آن داد .

همه این توضیحات از این بابت ارائه شد که بگوییم که همه سازه های کشور – بالاخص در پایتخت – دارای چنین شرایطی نبوده و استفاده از روش های شست و شوی سنتی نه تنها کمکی به پاکیزگی آن ها نمی کند ، بلکه با چند دست کردن ظاهر و انتقال کثیفی ها به نقطه ای دیگر ، عیوب ظاهری آن را بیش از پیش نیز هویدا می کند .

شیشه پاک کن برج

در همین رابطه چنانچه برجی شیشه ای را در نظر بگیرید ، تمیزی موضعی آن (مثلاً خارج شدن فردی از هر پنجره به منظور تمیز کردن شعاع در دسترسش ) سبب می شود تا در بستری از آلودگی محض ، قسمت هایی تمیز به نظر برسد که نه برای ناظرین بیرونی جذاب است و نه برای ساکنین درونی ایده آل . از این گذشته باید یاد آور شد که بسیاری از برج های مذکور در جداره های شیشه ای خود تنها مجرایی برای ورود و خروج هوا داشته و پنجره های آنان همانند سازه های سنتی تر به کلی به بیرون راه ندارند ، این در حالیست که فرض کنیم همه واحد ها هماهنگ عمل کرده و با شستن قسمت خود ، همه آلودگی ها را برای همسایگان پایینی خود نفرستند .

با در نظر گرفتن ارتفاع برج یا ساختمان های بلند ، یک مجهول دیگر نیز به معادله پیچیده ما افزوده می شود و آن هم خطراتیست که ممکن است جان یک فرد آماتور در این حوزه و غیر متخصص در امور نماشویی را تهدید کند . در نتیجه اینکه تنها دو راه وجود دارد :

1. تحمل آلودگی روی سطوح ، مشاهده بیرون از لابلای لفافه ای مملو از جرم و دوده و نمایش سازه ای کثیف به عابرین یا
2. سپردن کار به دست متخصصین شستشو یا شیشه پاک کن برج .

عملیات پاک کردن شیشه های یک برج

در حوزه فعالیتی یک شیشه پاک کن برج ، کارگروه های

نماشویی با طناب – به طور مشخص تیم شستشوی نما در کفسابی بهنام – به واسطه شرایط ساختمان راهی را برگزیده و به پاک کردن سطوح خارجی به ویژه شیشه ها می پردازند . به عنوان مثال چنانچه سازه ای دارای کلایمر باشد از آن استفاده می شود و از آنجایی که بالابر ها کفاف ساختمان های بلند را نمی دهند ، استفاده از راپل و طناب در دستور کار قرار می گیرد .

در این مرحله متخصصین شستشوی پنجره های مرتفع از بالا به پایین با شستن قسمت های مختلف نما به ویژه پنجره ها ، علاوه بر هدایت کردن همه کثیفی ها به سمت زمین ، این عمل را به صورت یکنواخت انجام می دهند تا اولاً قسمتی کثیف باقی نماند و ثانیاً امکان جمع آوری یا خشک کردن لکه های آب وجود داشته باشند .

مزایای همکاری با شیشه پاک کن برج مسلط با راپل و طناب

در نهایت لازم به یادآوریست که
• عدم ایجاد مزاحمت برای ساکنین و عدم نیاز به ورود به واحدهای یک ساختمان
• انجام سریع کار و اتمام پروژه در یک یا دو روز
• هزینه کم به نسبت روش های دیگر (مثلاً نصب داربست)
• افزایش عمر پوشش عمودی ساختمان به دلیل ممانعت از ماندگاری عناصری نامطلوب و گسترش آن ها روی سطح
از دیگر مزایای شستشوی پنجره های مرتفع توسط حرفه ای ها می باشد . ناگفته نماد که انجام این کار در فواصل کوتاه ( مثلاً هر 6ماه یکبار ) سبب می شود تا شیشه ها با کمک شیشه پاک کن ، ابر و طی هم تمیز شوند ، این درحالیست که با گذر زمان جرم های مذکور تنها با کمک واترجت از بین رفته که در کنار پاکیزگی بیشتر و خلق درخششی مثال زدنی، هزینه بیشتری را نیز به همراه دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *