post

شیشه پاک کن برج

شیشه پاک کن برج  : شاید بتوان یکی از دلایل این را که نماشویی هنوز در نزد بسیاری از هموطنانمان ناشناخته و مهجور مانده است را عدم درک لزوم استفاده از آن و پیش بردن اهداف این کار توسط یک مجموعه متخصص دانست .

تفاوت پاکیزگی در سازه های کوتاه و بلند

به بیانی ساده تر ، زمانی که فردی در یک ساختمان سه یا چهار طبقه زندگی می کند (کما اینکه در معماری امروز کشورمان این امر بسیار عادیست و شاید خود شما نیز در یکی از همین ابنیه سکونت داشته باشید) ، پاکیزگی از دیدگاه وی به تمیزی چارچوب و ساختار درب ورودی یا پارکینگ ، پنجره و شیشه های ساختمان خلاصه شده و چنانچه خود وی شخصاً به تمیزی آن ها مبادرت نورزد ، با سپردن کار به فردی که به صورت دوره ای برای تمیز کردن ساختمان مراجعه می کند ، این مشکل را تا حدودی کنترل و بر طرف می نماید .

اگرچه این روش برای همه نوع جنس سطوح (مانند آجر سه سانتی) موثر نبوده و با تجهیزات ابتدایی از جمله طی ، جارو ، فرچه ، مواد شوینده معمولی و شلنگ آب تفاوت چشمگیری در آن حاصل نمی شود و از آن مهمتر همین شرایط و امکانات اجازه دسترسی به طبقات فوقانی یا قسمت هایی دور از دسترس را برای فرد تمیزکننده فراهم نمی کند ، اما باز هم از فقدان کلی آن بهتر بوده و می توان نمره ای قبولی به آن داد .

همه این توضیحات از این بابت ارائه شد که بگوییم که همه سازه های کشور – بالاخص در پایتخت – دارای چنین شرایطی نبوده و استفاده از روش های شست و شوی سنتی نه تنها کمکی به پاکیزگی آن ها نمی کند ، بلکه با چند دست کردن ظاهر و انتقال کثیفی ها به نقطه ای دیگر ، عیوب ظاهری آن را بیش از پیش نیز هویدا می کند .

شیشه پاک کن برج

در همین رابطه چنانچه برجی شیشه ای را در نظر بگیرید ، تمیزی موضعی آن (مثلاً خارج شدن فردی از هر پنجره به منظور تمیز کردن شعاع در دسترسش ) سبب می شود تا در بستری از آلودگی محض ، قسمت هایی تمیز به نظر برسد که نه برای ناظرین بیرونی جذاب است و نه برای ساکنین درونی ایده آل . از این گذشته باید یاد آور شد که بسیاری از برج های مذکور در جداره های شیشه ای خود تنها مجرایی برای ورود و خروج هوا داشته و پنجره های آنان همانند سازه های سنتی تر به کلی به بیرون راه ندارند ، این در حالیست که فرض کنیم همه واحد ها هماهنگ عمل کرده و با شستن قسمت خود ، همه آلودگی ها را برای همسایگان پایینی خود نفرستند .

با در نظر گرفتن ارتفاع برج یا ساختمان های بلند ، یک مجهول دیگر نیز به معادله پیچیده ما افزوده می شود و آن هم خطراتیست که ممکن است جان یک فرد آماتور در این حوزه و غیر متخصص در امور نماشویی را تهدید کند . در نتیجه اینکه تنها دو راه وجود دارد :

1. تحمل آلودگی روی سطوح ، مشاهده بیرون از لابلای لفافه ای مملو از جرم و دوده و نمایش سازه ای کثیف به عابرین یا
2. سپردن کار به دست متخصصین شستشو یا شیشه پاک کن برج .

عملیات پاک کردن شیشه های یک برج

در حوزه فعالیتی یک شیشه پاک کن برج ، کارگروه های

نماشویی با طناب – به طور مشخص تیم شستشوی نما در کفسابی بهنام – به واسطه شرایط ساختمان راهی را برگزیده و به پاک کردن سطوح خارجی به ویژه شیشه ها می پردازند . به عنوان مثال چنانچه سازه ای دارای کلایمر باشد از آن استفاده می شود و از آنجایی که بالابر ها کفاف ساختمان های بلند را نمی دهند ، استفاده از راپل و طناب در دستور کار قرار می گیرد .

در این مرحله متخصصین شستشوی پنجره های مرتفع از بالا به پایین با شستن قسمت های مختلف نما به ویژه پنجره ها ، علاوه بر هدایت کردن همه کثیفی ها به سمت زمین ، این عمل را به صورت یکنواخت انجام می دهند تا اولاً قسمتی کثیف باقی نماند و ثانیاً امکان جمع آوری یا خشک کردن لکه های آب وجود داشته باشند .

مزایای همکاری با شیشه پاک کن برج مسلط با راپل و طناب

در نهایت لازم به یادآوریست که
• عدم ایجاد مزاحمت برای ساکنین و عدم نیاز به ورود به واحدهای یک ساختمان
• انجام سریع کار و اتمام پروژه در یک یا دو روز
• هزینه کم به نسبت روش های دیگر (مثلاً نصب داربست)
• افزایش عمر پوشش عمودی ساختمان به دلیل ممانعت از ماندگاری عناصری نامطلوب و گسترش آن ها روی سطح
از دیگر مزایای شستشوی پنجره های مرتفع توسط حرفه ای ها می باشد . ناگفته نماد که انجام این کار در فواصل کوتاه ( مثلاً هر 6ماه یکبار ) سبب می شود تا شیشه ها با کمک شیشه پاک کن ، ابر و طی هم تمیز شوند ، این درحالیست که با گذر زمان جرم های مذکور تنها با کمک واترجت از بین رفته که در کنار پاکیزگی بیشتر و خلق درخششی مثال زدنی، هزینه بیشتری را نیز به همراه دارد .

post

نماشویی ساختمان با واترجت ۲۵۰ بار

نماشویی ساختمان با واترجت ۲۵۰ بار : در همین ابتدای نوشته لازم به ذکر است که منظور از «بار» ، تعداد یا مرتبه انجام یک عمل نبوده و در اینجا bar یا همان یکای فیزیکی نشان دهنده فشار سیالات می باشد . در همین رابطه 250باری که از آن سخن می گوییم معادل ۱۰۰ کیلو پاسکال ، فشار یک جو و به بیانی بهتر دارای اختلافی یک درصدی با فشار اتمسفر زمین است که می توانیم مصداق آن را از دهانه خروجی دستگاه واترجت مورد نظرمان ببینیم .
با عنایت به این توضیحات حال وقت بررسی نماشویی ساختمان با واترجت ۲۵۰ بار می باشد .

تأثیر فشار در قدرت تمیزکاری آب

زمانی که قصد تمیز کردن یک سطح را داریم ، عوامل متعددی در رفع موانع و آلودگی ها تأثیرگذارند که اعمال فشار یکی از آن ها می باشد . در همین رابطه و به عنوان مثالی که خود شما نیز تجربه آن را دارید ، زمانی که با شلنگ آبی در پی آبیاری یا تمیزکردن یک مکان هستید (با نیم نگاهی به اینکه این معضل راه حل دیگری نداشته و یا نباید آب زیادی مصرف کرد) ، چنانچه با انگشتتان مسیر جریان آب را قدری تنگتر کنید ، می بینید که آب با فشار بیشتری خارج شده و تأثیری که پیش از این بر روی زمینه مورد نظر پدیدار نمی شد ، با این کار ظاهر می شود .

در نتیجه اینکه افزایش فشار در شارش یک ماده – و در این مورد خاص آب – سبب می شود تا قدرت تخریب ، برش یا تمرکز اعمال نیروی آن بیشتر شده و بدین واسطه با مصرف آبی یکسان ، بخش های بیشتری را پوشش داده یا تمیز کند .

واترجت ها

با بازگشت به مبحث واترجت ها (دستگاه هایی که جریان ورودی آب را با فشار بسیار زیادی به بیرون هدایت می کنند) ، باید به دستگاه های غول پیکر این خانواده نیز اشاره کرد که با اعمال باریکه ای از آب بر روی اشیاء قرار گرفته تحت نشانه خود ، حتی قدرت برش آهن ، سنگ یا چند لایه شیشه را نیز داشته و به سادگی آن ها را به دو نیم تقسیم می کند . چنانچه گام را یک قدم فراتر گذاشته و بخواهیم به مورد دیگری در خصوص قدرت فشار آب اشاره کنیم ، می توانیم سدهای آبی را به عنوان نمونه هایی شاخص بیان کنیم.

فشار مایعات  و شستشوی نما

می دانیم که فشار مایعات با ارتفاع آن ها رابطه ای عکس دارد ، بدین معنا که اگر مثلاً سه سوراخ روی یک بطری آب ایجاد کنیم، سوراخی که پایین تر از همه بوده و به سطح زیرین آن نزدیکتر است دارای فشار بیشتری می باشد و آب را به فاصله ای دورتر پرتاب می کند .

در همین رابطه گفته می شود که در سد ها و دریچه های زیرین آن ها ، درب هایی فلزی و بسیار مقاوم با قطری قریب به یک متر وجود دارد که چنانچه باز شده و انسانی در سر راه آن قرار داشته باشد ، بدن این فرد در اثر فشار زیاد متلاشی شده و بدن وی به طور کامل از بین می رود .

با ذکر همه این توضیحات اینک به این نقطه رسیدیم که نماشویی ساختمان با واترجت ۲۵۰ بار سبب می شود که اولاً در آب مصرفی (که اغلب از لوله کشی های شهریست ) صرفه جویی شده و جریان این ماده شوینده مجال باقی ماندن لکه ، فضولات پرندگان ، رسوب یا رد آلودگی را بر روی سطح نگذارد .

این در حالیست که در لایه های آجری که ممکن از خزه و دیگر علف های زائد روی آن نقش بسته ، لایه ای از رنگ ساختمانی آن را فراگرفته باشد یا خشونت طبیعت محل قرار این محصولات ، رنگ آن ها را برده باشد ، با کمک نماشویی ساختمان با واترجت ۲۵۰ بار به کلی از بین رفته و صاف و یکدست می شوند .

نکات تکمیلی

بسیاری از دستگاه های واترجتی که برای شست وشوی به کار می روند محصولاتی بوده که نیروی محرکه خود را از بنزین گرفته و فشار آب را تا حد قابل قبولی زیاد می کند . این نوع محصولات که قدرتی مشابه آنچه در کارواش های می بینیم از خود به نمایش می گذارند (با این تفاوت واترجت کارواش با برق کار می کند) ، مناسب تمیز کردن شیشه یا محصولاتی کامپوزیتی هستند .

این در شرایطیست که اگر آلودگی به بافت پوشش نفوذ کرده باشد و بخواهیم با واتر سند بلاست سطحی زجاجی را تمیز کنیم ، این پدیده با برخورد به شیشه باعث شکستن آن می شود .

نماشویی ساختمان با واترجت ۲۵۰ بار با برق سه فاز کار کرده و چنانچه ساختمانی از این نوع برق محروم باشد مجبور به استفاده از واترجت های ضعیف تری هستیم . این در حالیست که این محصول با آب پرفشار شهری کار کرده و فقدان این پیشنیاز هم عامل دیگریست که به عدم کارکرد مطلوبش منتج می شود .

post

کفسابی لابی ساختمان

کفسابی لابی ساختمان : با متمرکز شدن جمعیت کشور در شهر های بزرگ به ویژه در پایتخت ، بسیاری از خانه های ویلایی ، سازه های یک طبقه و دو طبقه و حتی باغ هایی با دار و درخت فراوان جای خود را به ساختمان های سر به فلک کشیده داده اند و شهر های مذکور علاوه بر گسترش در جهت های جغرافیایی ، از ارتفاع نیز در حال رشد هستند .

با به وجود آمدن چنین شرایطی ، ناگزیر بسیاری از پدیده هایی که پیش از این وجود داشته و نزد عموم مردم شناخته شده بوده اند رو به فراموشی گذاشته و به تناسب پیشرفت بشر در ساخت تجهیزات جدید و استفاده از سامانه های نوین در مصرف انرژی ، مدیریت بهینه جمعیت یا بهبود وضعیت معیشتی و آرامش ایشان در ابنیه مذکور ، شاهد مفاهیم جدیدی در معماری و شهرسازی هستیم .

لابی ساختمان ها به عنوان یکی از همین پدیده ها ، اگرچه پیش از این و دهه ها قبل در ساختار هتل ها ، برخی ساختمان های دولتی ، مجتمع های خصوصی یا محل سکونت و کار افراد سرشناس یا ثروتمند دیده می شد ، اما به صورت امروزی خود که بتوان در ساختمانی مسکونی با تعداد معدودی واحد در یکی از محلات معمولی شهر دیده شود وجود نداشت .

لابی ساختمان

لابی به فضایی مشاع و قابل دسترس برای عموم ساکنین یک ساختمان و جمله افرادی که با ایشان در ارتباط می باشند گفته می شود که نه عملاً بخشی از یک واحد و مایملک مالکی خاص به حساب می آید و نه بخشی خارج از ساختمان و تحت سیطره شهرداری !

در گذشته های نچندان دور (و صد البته هم اکنون) ، افراد پس از ورود به داخل یک ساختمان به یک راهرو یا کلیدوری به سمت راه پله ها هدایت می شدند و بدین واسطه به طبقه مورد نظرشان می رسیدند . این در حالی بود که حیاط یا پارکینگ ها نیز از این مجموعه جدا نبوده و افراد پس از عبور از آن ها به پای پله ها یا درب آسانسور می رسیدند .

تفاوتی که لابی در این ساختار به وجود آورده است ، ایجاد فاصله ای میان این دو ورود (وارد شدن به مجتمع و سپس بالا رفتن در طبقات) بوده که گاه با حضور یک نگهبان همراه است . بدیهیست که با زیاد شدن جمعیت و عدم شناخت همسایگان نسبت به یکدیگر ، وجود فردی که عبور و مرور رهگذران را بررسی کرده و در صورت نیاز با فرد مورد نظر هماهنگ کند الزامیست .از این گذشته در ساختمان های اداری وجود چنین فردی سبب می شود تا افراد سودجو بدون اطلاع نگهبان به طبقات راه پیدا نکرده و مشکلاتی حاشیه ای را به وجود نیاورد .

کفسابی لابی ساختمان

با گذر از این توضیحات ، لابی به عنوان سالن انتظار یک ساختمان ، مکانیست که در آن ممکن است افراد فراوانی که با آن ها رودربایستی داشته یا روی مسائل بهداشتی حساسیت زیادی دارند به انتظارمان بنشیند . طبیعیست که عبور و مرورهای پیوسته روزانه و تردد افراد کوچک و بزرگ در شرایط جوی مختلف سبب می شود تا این ناحیه آلوده شده و کیفیت خود را از دست بدهد .

با وجود اینکه نظافت های روزانه بخشی از تیزی این آلودگی ها وخودنمایی آن ها را می گیرد ، اما نمی توان فرسوده شدن سطح مذکور در بلند مدت را کتمان کرده و نادیده گرفت .

شکستن قطعاتی از کفپوش در اثر افتادن اشیای مختلف از دست عابرین ، خالی شدن فاصله بین سنگ ها ، خشک شدن چسب ، رنگ یا گچ در اثر ترمیم های موضعی ، از بین رفتن درخشندگی اولیه در اثر مصرف زیاد مواد شوینده اسیدی ، از بین رفتن بخشی از ناهمواری هایی که تعمداً ایجاد شده بودند (مانند هاشور لبه پله ها که مانع از لیز خوردن افراد می شود) و برقراری مقدمات نصب لایه ای جدید ، از جمله مهمترین عواملیست که سبب می شود تا به کفسابی لابی ساختمان نیاز پیدا کنیم .

در همین رابطه متخصصین کفسابی در تبریز و مجموعه  سنگسابی بهنام ، پس از مراجعه به محل مورد نظر ، با برآورد متراژ ، مشاهده جنس کفپوش به کار رفته و با در نظرگرفتن میزان درخشندگی یا کاهش ضخامت مورد نظر کارفرما ، قیمت نهایی کار را اعلام کرده و در صورت توافق ، در اسرع وقت دست به کار می شوند .

 

اطلاعات تکمیلی از ساب زنی لابی

اگرچه زمان انجام کفسابی لابی ساختمان از پیش معلوم نیست ، اما می توان پیش بینی کرد که به دلیل یکدست بودن لابی ها (عدم وجود اتاق ، آشپزخانه یا تقسیم بندی های دیگر) این کار ظرف یکی دو روز انجام شده و محیطی درخشان و پاک به کارفرما تحویل داده می شود .

بدیهیست که نخاله ها یا خاک کفسابی به دلیل اینکه ممکن است راه چاه یا فاضلاب را مسدود کند درون آن ها ریخته نشده و پس از جمع آوری توسط اپراتوران کفسابی لابی ساختمان برده می شوند .

لازم به ذکر است که در خلال انجام عملیات و در موارد لازم ، چنانچه فاصله سنگ ها باز شده ، ترک خورده یا فرو رفتگی هایی پدیدار شد ، بواسطه دوغاب یا رزین پر شده و در پی ساب زنی با لقمه هایی ظریف تر کاملاً یکدست و هموار می شوند .

post

بازسازی نما بدون داربست

بازسازی نما بدون داربست : چنانچه به آرشیو خبرگزاری های مختلف و اخبار حوادث آنان رجوع کنیم ، گاه به اخباری برمی خوریم که در عین دلخراش بودن ، ابهام و تعجب بزرگی را در ما بر انگیخته و با طنزی سیاه و آزاردهنده ، تلخندی از نزدیکی مرگ و عدم پیش بینی انسان از چند لحظه بعدی خود روی لبانمان می نشاند .

به عنوان مثال چندی پیش در خصوص خانم مسنی که در خیابان دولت تهران در حال قدم زنی بوده و یا خانواده پیاده ای که در یکی از فرعی های محله ابوذر پایتخت در حال عبور سریع از محل بودند و در باد و طوفانی شدید گرفتار شده اند مطلبی را خواندم . نکته دلخراش و ناراحت کننده این دو مطلب که مصداقی از مقدمه فوق می باشد ، سقوط بخشی از نمای ساختمان های یک کوچه بود که متاسفانه به فوت آنان ختم شد.

به نظر شما در چنین شرایطی چه فرد یا سازمانی مقصر است ؟ رهگذرانی که تک تک قطعات ساختمان های مجاورشان را بررسی نکرده اند ! صاحب خانه ای که ساختمان خود را ایمن نکرده است ؟ نصّاب سنگی که در کار خود کوتاهی کرده یا اورگان های مسئول شهرداری که جواز یا پایان کار این بنای غیر استاندارد را تائید کرده اند ؟

اگرچه ده ها عامل دست به دست هم می دهند تا چنین رویداد نامیمونی را شاهد باشیم ، اما قانون صاحب ملک را مقصر دانسته و در چنین شرایطی از وی خسارات وارده به جان و مال رهگذران ، مصدومان یا مالباختگان را طلب می کند ؛ لذا بهتر است در صورت داشتن چنین ساختمانی سریعتر به فکر راه چاره ای بیافتیم .

راه حل چیست ؟

بازسازی نما بدون داربست به عنوان یکی از چندین و چند روش ابقا و احیای قطعات نما ، روشیست که در آن هر قطعه نصب شده روی دیواره خارجی و عمودی ساختمان اعم از سنگ و آجرنما ، با کمک پیچ هایی که به عمق دیوار نفوذ می کنند آنها را در جای خود تثبیت کرده و دیگر به واسطه کوچکترین تهدید بر سر مردم سقوط آزاد نمی کنند .

دلایل سقوط سنگ نما و لزوم ورود بازسازی نما بدون داربست در ساختمان چیست ؟

طبیعیست که عدم نصب صحیح قطعات یا از بین رفتن مواد چسبنده پشت آن ها به افتادن هریک منجر شده است اما چنانچه بخواهیم به صورت موردی به بررسی آن ها بپردازیم باید بگوییم :
• عدم استفاده از ملات چسبناک و مرغوب پشت قطعات نما
• اسکوپ نکردن سنگ ها *
• فقدان بندکشی مرغوب لای سنگ ها
• ریزش ملات پیش از برخورد قطعه نما با آن که عمدتاً در پی بی توجهی ، سرعت بی محابا یا عدم اعتنای نصّاب سنگ رخ می دهد .
• نفوذ آب به پشت سنگ ها به ویژه در فصل سرما که با یخ زدگی و افزایش حجم ، آن ها را از محل خود جدا می کند .
• زمین لرزه و طوفان های شدید که مقدمات لق شدن قطعات را فراهم می کند .

* اسکوپ کردن : گاهی سنگ های ساختمانی آنچنان صاف و مسطحند که نمی توان حتی با وجود ملاتی قدرتمند آن ها را در جای خود فیکس کرده و ثابت نگه داشت ، به همین دلیل نیازمند عواملی هستیم که با از بین بردن این یکدستی و صیقلی بودن نامطلوب ، در حکم دستگیره هایی برای نگهداری سنگ ، آن را در دل ملات خشک شده نگه دارد .

در همین اثنا با استفاده از ادوات یا روش هایی همچون لقمه گذاری ، سیم مفتول ، اسکوپ دو پایه یا سه پایه ، پروانه ای و Z یا یک برآمدگی روی سنگ به وجود می آید یا یک فرو رفتگی که ملات بتواند به داخل آن نفوذ کند . در نهایت اینکه با کمک این روش ها قطعه را در جای خود نگه می دارند .

و اما بازسازی نما بدون داربست چیست ؟

همانطور که بدان اشاره شد پیچ و رولپلاک که پیشتر در مقالات مرتبط به طور مفصل به آن پرداختیم به معنای تثبیت قطعات نما در جای خود با کمک دو پیچ یا بیشتر روی هر قطعه می باشد . طبیعیست که وقتی این عمل بدون وجود داربست انجام می پذیرد ، به این معناست که متخصین این امر – کارگروه تخصصی نماشویی و شستشو با طناب مجموعه کفسابی بهنام – با روش هایی دیگر به نقاط مختلف ساختمان دست پیدا می کند .

بالابر ، کلایمر یا راپل و طناب به عنوان روش های جایگزین استراکچرهای فلزی سبب می شود تا لزوم استفاده از بازسازی نما بدون داربست از بین رفته و بدین واسطه کار با سرعتی بیشتر ، هزینه ای کمتر و مناسب برای تعمیرات موضعی پیش رود .

post

کفسابی تضمینی

کفسابی تضمینی : میزان سختگیری و حساسیت همه انسان ها در بهره مندی از خدمات مختلف یا خرید کالایی جدید یکسان نمی باشد ، به همین دلیل در مواردی شاهد بهانه تراشی های نامتعارفی در روند ابتیاع یک کالا یا سرویس از سوی برخی افراد هستیم . با بیان ساده تر این حرف ، چنانچه خودمان یکی از افراد این گروه نباشیم ، گاهی اوقات در میان دوستان و آشنایان خود می بینیم که فردی برای خرید یک پیراهن ، ساعت ها وقت گذاشته ، به مراکز خرید مختلف مراجعه می کند ، آمار قیمت های فروشندگان مختلف را درآورده و پس از سبک و سنگین کردن های بسیار ، محصولی را برمی گزیند .

این در حالیست که در روی دیگر سکه ، افرادی هم هستند که که همین خرید را در کسری از ساعت انجام داده و پس از مراجعه به اولین فروشگاه ، جنس مورد نظر خود را انتخاب و خریداری می کنند .
با بررسی این مثال از زوایای مختلف خواهیم دید که علل فراوانی در ایجاد چنین خُلقیاتی موثر بوده که بخش عمده ای از آن ها بر خلاف محدودیت بودجه یا زمان ، غیرارادی بوده و ریشه در ذات افراد دارد .

تضمین ، مهر تائیدی بر حسن انجام کار

با عنایت به این توضیحات ، در اکثر اوقات زمانی که قراردادی برای کفسابی در تبریز و سنگسابی محلی منعقد می شود ، بنا بر مفادی که میان کارگزار و کارفرما به امضاء می رسد ، کار با کیفیتی قابل قبول و در زمانی مشخص انجام شده و به همین تناسب نیز هزینه های توافقی انجام کار از سوی مشتری پرداخت می گردد . این در حالیست که گاهی افراد گروه اول در مثال فوق در تکاپوی بهره گیری از خدمات مذکور برآمده و بدین واسطه به دنبال یک مجموعه کفسابی با کیفیت می گردند .

طبیعیست که پس از جستجو و تحقیق فراوان ، افراد مذکور که تمایل به انجام کارشان با بالاترین کیفیت ممکن را دارند ، چند گزینه نهایی را استخراج کرده و کار خود را به یکی از آن ها می سپارند . با توجه به اینکه ما در مجموعه کفسابی 1 (نعمت زاده) توانایی کادر فنی ، شرایط ماشین آلات و کیفیت نمونه کارهای خود را در حدی می دانیم که در این زمره قرار بگیریم ، گزینه ای اضافی در کار تعریف نموده ایم که بدین واسطه علاوه بر زدن مهر اطمینان به ادعاهای خود ، اعتماد مشتریانمان را نیز جلب کرده و بدین ترتیب خیال ایشان را نیز از جهت حسن انجام کار آسوده کنیم .

مفهوم کفسابی تضمینی

با جستجوی معنای لغت تضمین به عباراتی همچون تعهد در قبال انجام کاری مشخص ، قرار دادن وثیقه در ازای تحقق یک هدف یا قرار دادن گرویی در راستای انجام امور مورد نظر کارفرما می رسیم . بدیهیست که ارائه ضمانت در کار و به طور مشخص کفسابی تضمینی دارای دو وجه مرتبط به دیگریست که یکی از سوی کارفرما و دیگری از سوی کارگزار انجام می شود .

در همین اثنا مجموعه هایی متعد می شوند تا کفسابی تضمینی را با کیفیتی مشخص ، در زمانی معلوم و تحت شرایطی از پیش تعیین شده انجام دهند و در صورت عدم تحقق ادعای خود ، بخشی از دستمزدشان را دریافت نکرده و یا تا رسیدن به حد ایده آل مشتری کارگاه ساب زنی را ترک نکنند . طبیعتاً مجموعه هایی که چنین تضمین هایی را می دهند در ازای آن نیز مبلغ بیشتری را طلب می کنند ، مبلغی که باز هم ریشه در توافقات اولیه داشته و پس از اجرای خواسته های کارفرما از وی اخذ می گردد .

همانطور که پیشتر گفته شد ، از آنجایی که ما در مجموعه کفسابی نعمت زاده از کیفیت بالای ساب زنی کارگروه تخصصی خود اطمینان داریم ، قادر خواهیم بود تا با داشتن مذاکره ای فنی ، مشاهده محیط و ارائه پیشنهادهای خود ، ضمانتی قابل اجرا به فرد متقاضی داده و چنانچه در انجام این کار (کفسابی تضمینی) ناتوان بودیم ، پیش از شروع همکاری آن را به اطلاع مشتری برسانیم .

post

کفسابی با رزین

کفسابی با رزین : در یادداشت های پیشین به طور کامل در خصوص ماهیت کفسابی ، مزایای اعمال این عملیات روی سطح ، پیشنیاز های به کار بستن این روش ، ابزار و ماشین آلات کاربردی در آن ، سطوح نیازمند ساب زنی ، هزینه های انجام این کار ، و سایر فاکتورهای کمّی و کیفی مهم آن سخن گفتیم .

در این میان دانستیم کفسابی در تبریز (یا در دیگر نواحی) و سنگسابی به معنای تراشیدن سطوح به منظور هموار کردن آن است اما طبیعتاً همه سطوح فقط ناهمواری هایی از جنس برآمدگی نداشته و ممکن است بخشی از آن نیز فرورفتگی باشد . با توجه به این حقیقت برای رسیدگی به مشکل این سطوح چه باید کرد ؟

فواصل خالی در سابزنی چگونه پر می شوند ؟

در مواردی که فاصله میان قطعات کفپوش ها (مثلاً فاصله بین دو قطعه سرامیک) خالی می ماند ، هنگامی که برخورد جسمی سنگین به سطح آسیب زده و حفره هایی روی آن ایجاد کرده ، زمانی که در حال سابزنی سنگی مانند تراورتن بوده که با از بین رفتن یک لایه و حفره های روی آن ، همانند لایه های پنیر تبریز حفره ای از جای دیگر سر در می آورد ، در مواردی که نصّاب قطعات کف جای عبور محصولی مانند لوله را به جای سطح مقطع دایره ای ، مربعی و بد قواره درآورده است و یا زمانی که ترک های روی سطح به حدی کوچک است که نمی توان آن را با قطعات مشابه ترمیم کرد (یا تعویض آن به صرفه نیست) و به حدی بزرگ است که با ساب چندباره از بین نمی رود ملزم به استفاده از موادی مکمل در کفسابی هستیم .

علت استفاده کمتر از دوغاب چیست ؟

پیش از این دوغاب ، بتونه یا ملات های مشابه ماده مطلوبی برای پر کردن این ناهمواری ها به نظر می رسید . اگرچه این مواد همینک نیز کاربرد دارند اما به دلیل رنگ مرئی خود (سفید ، کرم یا طوسی) مناسب پر کردن فواصل همه سطوح نبوده و به عنوان مثال ممکن است با پارکت یا سنگی تیره همخوانی نداشته باشند . با توجه به این توضیحات بی دلیل نیست که از این مواد برای ترمیم کف یا لبه های پایینی حمام ، سرویس های بهداشتی یا هر مکان دیگری که با رطوبت زیاد سروکار داشته ، مستلزم عایق شدن بوده و در عین حال کافرما نیز به صرف هزینه های زیاد برای ترمیم آن تمایلی ندارد استفاده می شود .

با گذر از این توضیحات برای پر کردن فضاهای نامطلوب فوق الذکر نیازمند ماده ای هستیم که در عین داشتن سختی ، مقاومت و زودگیری دوغاب های مخصوص ترمیم کف ، بی رنگ نیز بوده و با هر جنسی نیز همخوانی داشته باشد ، لذا استفاده از رزین و سایر مواد شیمیایی چسبناک ، دوستدار محیط زیست و شفاف در دستور کار قرار می گیرد .

کفسابی با رزین

با صرف نظر از شرح ساختار این ماده باید گفت که منظور از کفسابی با رزین پر کردن حفره ، ترک ، فاصله و ناخنک ها بواسطه این ماده ، انتظار برای خشک شدن آن و نهایتاً از بین بردن برآمدگی ها بواسطه ساب زدن سطح می باشد . در این روش که مصداق واقعی تبدیل تهدید به فرصت است ، اپراتوران ماهر و مجرب کفسابی با تزریق این ماده به قسمت های مذکور ، سابش و نهایتاً پولیش کردن سطح بخش زیرین یک اتاق را آینه ای کرده و موجب یکدست شدن سطح می شوند .

کفسابی با رزین را از منظر دیگری هم می توان تفسیر کرد . در روش های کفسابی نوین که می توان از آن به عنوان یک اثر هنری یاد کرد سطح مورد نظر بواسطه ماده مورد نظر کارفرما پوشانده می شود . این سطح که می تواند یک تصویر سراسری ، اشیای کوچک و بند انگشتی یا همان موزاییک ساده کف باشد ، پس از اینکه با میزان بیشتری از رزین و اپوکسی پوشانده شد ساب خورده و سطح مورد نظر زجاجی می شود ، به گونه ای که برای افراد تازه وارد به این محیط ، کف بازسازی شده همانند سطحی دارای یک لایه شیشه سراسری به عنوان محافظ می باشد .

در نهایت گفتنیست که در مواردی می توان کفسابی با رزین را با موادی رنگی نیز محقق کرد . در این روش مواد رنگی سازگار با رزین (که رنگ دودی و آبی روشن آن از جمله پرطرفدارترینشان می باشند) جای مایع بی رنگ را گرفته و بدین واسطه طرحی منحصر بفرد روی این زمین به وجود می آورند .

post

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست : با مرور مشاوره هایی که به مخاطبین خود می دهیم ، سوالاتی که از ما پرسیده می شود یا دغدغه هایی که مشتریان پیش از شروع کار با ما دارند ، گاهی می بینیم که این ابهاماتی که در ذهن بسیاری از این افراد شکل گرفته است ، در عین حالی که مشترک بوده و در ذهن تعداد بسیاری پرورانده می شود ، بی اساس بوده و راه حل آن و روش های فائق آمدن بر این مشکلات به حدی ساده و پیش پا افتاده است که به رضایت درجا و اطمینان خاطر بلافاصله متقاضیان منتهی می شود .

در همین رابطه یکی از بزرگترین ابهاماتی که در ذهن مخاطبین وجود داشته و ماحصل اطلاعات ناقص یا اشتباه ایشان می باشد روند پیچ و رولپلاک نما بدون داربست از زیر مجموعه نماشویی با طناب یا شستشوی نما یک ساختمان می باشد . به همین دلیل قصد داریم تا در ادامه به برخی از این سوالات پاسخ دهیم .

چرا برای برخی از امور مربوط به نمای یک سازه از داربست استفاده می شود ؟

داربست های مرسوم و معمولی امروزی که از لوله های آلیاژی ساخته شده و به واسطه صدها زانویی ، نبشی یا گیره های تنظیم شونده به هم متصل می شوند از این روی در انتهای سفت کاری یک بنا در احداث اولیه یا تعمیرات اساسی روی آن بسته می شوند تا نصابان سنگ یا دیگر پوشش های ساختمانی بتوانند آزادانه روی آن ها حرکت کنند .

طبیعیست که وقتی یک اسکلت بندی مستحکم مقدمات دسترسی این افراد (گچ کاران ، نقاشان ، متخصصین برق یا نورپردازی و …) را به ارتفاعات و نقاط دور از دسترس یک ساختمان فراهمی کنند ، علاوه بر حفظ ایمنی بیشتر فرد مورد نظر و بالا رفتن آستانه ریسک کار ، این تعادل به حفظ تمرکز و حواس وی نیز منجر شده و خروجی کار چشم نواز تر می شود .

چرا در مواردی مانند پیچ و رولپلاک نما بدون داربست از این پدیده استفاده نمی شود ؟

می دانیم که استفاده از داربست ها موقتی بوده و به محض اتمام عملیات نصب ، تعمیرات ، نماشویی یا دیگر تغییراتی که روی سطح عمودی ساختمان اعمال می شود جمع آوری می گردند . با توجه به همین اصل ، در خیابان یا پیاده رو هایی که برقراری این سازه تغییر قابل توجهی در عبور و مرور خودروها و عابرین ایجاد نکرده و تأثیری منفی روی آن ها نگذاشته است قابل چشم پوشیست .

این در حالیست که گاهی نیاز به برقراری داربست ها مرز یک روز و یک هفته را در نوردیده و محل قرارگیری ساختمان تحت پردازش ، ارتفاع آن ، میزان تردد در زیریا کنار این بنا و دیگر عوامل مرتبط ، صاحب امتیاز این ملک را با رعایت اصولی مشخص به نصب داربست ملزم می کند .

به عنوان مثال همه ما ساختمان هایی را می شناسیم که از بدو احداث تا لحظه تحویل کلید داربست هایی را کنار خود داشته و جمع آوری آن ها با تغییر شکل محله مان انجامیده است . این نوع داربست ها با تجهیز به لایه های مختلف (مانند فنس یا لایه های پلاستیکی) مانع از سقوط اجسام و ابزار بر سر عابرین می شوند .

 

علت ظهور روش های جایگزین

اما در مواردی که با معبری تنگ ، پر تردد و شلوغ سر و کار داریم نمی توانیم به سادگی داربست زده و به کار مشغول شویم ، چرا که سد کردن راه علاوه بر جریمه های سنگین از سوی شهرداری و سازمان های مرتبط با شهرسازی ، از نظر اخلاقی نیز صحیح نبوده و اهالی یک محل را به دردسر می اندازد .

به همین دلیل استفاده از روش های جایگزین در دستور کار قرار می گیرد . با گذر از نصب داربست های سراسری و مثلاً ایجاد سقفی روی بخشی از کوچه ، استفاده از روش هایی مانند راپل و طناب ، بالابر و کلایمر در این مرحله پیشنهاد می شود .

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست چگونه محقق می شود ؟

در مواردی که برپایی داربست دشوار یا غیر ممکن بوده و از طرفی هم راه های جایگزینی برای آن وجود دارد ، استفاده از روش های دیگری مانند پیچ و رولپلاک نما بدون داربست پذیرفتنیست .

به عنوان مثال در پیچ و رول پلاک ، متخصص تحکیم قطعات نما که دستی هم بر آتش نماشویی داشته و به عنوان یک تکنسین فنی دارای بدن ورزیده و مسلط به به فنون صخره نوردی نیز می باشد ، در حالی که میان زمین و آسمان معلق است ، با قرار گرفتن در مجاورت قطعات لق و مستعد سقوط ، هریک را در جای خود محکم کرده و بواسطه چند پیچی که به داخل آن ها فرو می کند ، ضمان بقایشان می شود .

در روش هایی مشابه نیز اینبار بالا بر با داشتن کابینی محرک فرد را به نقطه مورد نظر رسانده (که این روش دارای محدودیت ارتفاع بوده و برای هر سازه ای مناسب نمی باشد) و یا کلایمر وی را از بالا به پایین منقل می کند (که این روش هم مستلزم قرار داشتن این سامانه روی خود ساختمان می باشد ) .

post

شرکت کفسابی

شرکت کفسابی : اگر سنگ ها یا پارکت کف منزل و آشپزخانه شما کثیف و کدر شده اند و یا خط و خش های عمیقی بر روی سطح آنها به وجود آمده است ؛ اگر سطح پارکینگ یا راه پله ساختمان شما به شکلی آلوده و کثیف شده است که با استفاده از شوینده های شیمیایی موجود در بازار تمیز نمی شود ، قطعاً بهترین انتخاب برای شما استفاده از خدمات یک شرکت کفسابی به عنوان یک شخصیت حقوقی ، دارای اساسنامه ، هیئت مدیره ، سرمایه اولیه مشخص ، دارایی های ارزنده و بیلان مالی مورد تائید سازمان های مالی و مالیاتی کشور است که گواه بر اعتبار و حسن انجام وظیفه آن ها می باشد .

روند اجرای یک عملیات کفسابی به صورت مشروح در مقاله های مختلف موجود در سایت ذکر شده و به خوبی به آن پرداخته شده است اما ریزه کاری ها و نکاتی در انجام این کار وجود دارند که رعایت آنها می تواند بهترین نتیجه ممکن را به شما ارائه کرده و عدم رعایت آنها باعث می شود نتیجه مطلوبی از عملیات کفسابی برای کارفرما حاصل نشود. در ادامه به برخی از مهمترین این نکات می پردازیم.

عمق خراشیدگی در کفسابی

اولین موضوعی که می توان به آن پرداخت ، تشخیص عمق خراشیدگی ها و گرفتن تصمیم درست برای ادامه کار است. کفساب باید به خوبی سطح را سانتی متر به سانتی متر بررسی کند و میزان متوسط عمق خراشیدگی های روی سطح را دریابد.

روش کلی کار به این شکل است که اگر عمق اکثر این خراش ها کمتر از یک میلیمتر بوده و مثلاً تنها چند خراش کوچک با عمق بیش از سه میلیمتر در سطح وجود داشته باشد ، لازم است که کفساب ابتدا نسبت به تعمیر و پر کردن آن چند خراش عمیق تر اقدام کند. اگر این کار انجام گیرد مقدار لایه برداری که باید در مرحله بعدی اجرا شود کمتر می گردد و تیم عملیات کفسابی با انجام کار کمتر و صرف مدت زمان کمتری به نتیجه مطلوب نهایی می رسد.

حساسیت در انتخاب شماره لقمه مناسب نیز از مواردی است که پرسنل یک شرکت کفسابی باید به طور کامل آن را رعایت کنند. به عنوان مثل لقمه هایی که دارای شماره های 40 ، 80 یا 120 هستند بسیار زبر بوده و اگر بیش از حد لازم در یک قسمت از سطح به کار گرفته شوند ممکن است عمق لایه برداری زیاد شود . این امر می تواند باعث گردد که پروژه زمان بیشتری از تیم سنگسابی و کارفرما بگیرد.

پولیش در شرکت کفسابی

از موضوعات مهم کفسابی پولیش نهایی این عملیات است. در انجام این کار دو نوع ماده مورد استفاده قرار می گیرد که در انواع پودری و مایع هستند. مواد پودری این عملیات حاوی اکسید آلومینیوم بوده و رنگ سفیدی دارند و از آنها مطابق دستوری که کارخانه تولید کننده ارائه کرده است استفاده می شود؛ اما مواد مایع پولیش نهایی به صورت اسپری می باشند. نوع این مواد مایع بر اساس سنگی که قرار است پولیش شود انتخاب می گردد . به طور معمول مقدار زمانی که لازم است تا مواد مایع به طور کامل به سنگ نفوذ کنند در حدود 30 دقیقه است .

حذف لبه ها یکی از کارهای مهمی است که در عملیات کفسابی در تبریز یا دیگر شهر ها باید توجه ویژه ای به آن شود. در واقع میزان درخشندگی پایانی پروژه به چگونگی انجام این کار مربوط می شود.

شاید بپرسید که چطور حذف لبه های سنگ ها و دیگر مصالح به کار رفته در سطح در درخشندگی آن موثر است؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که لبه هایی که به درستی حذف نشده باشند باعث انعکاس غلط نور به جهات مختلف می شوند که این امر از میزان درخشندگی و براق بودن سطح می کاهد. پرسنل یک شرکت کفسابی حرفه ای به خوبی به این نکته واقف هستند که به همان اندازه که استفاده از لقمه های 800 در براق نمودن سطح در کفسابی ایتالیایی اهمیت دارد ، حذف لبه ها نیز به همان میزان مهم می باشد.

جمع آوری پساب ها

اگر بخواهیم به یک نکته مهم دیگر در انجام عملیات کفسابی اشاره کنیم جمع آوری همزمان پساب ها می باشد. تیم کفساب باید به خوبی به این نکته توجه داشته باشند و اجازه ندهند که پساب حاصل از انجام کار بر روی سطح خشک و سفت شود. خشک شدن این پساب باعث می شود تا نتیجه مطلوب پایانی حاصل نگردد ، بنابراین باید به سرعت به شکل همزمان اقدام به جمع آوری این پساب ها کنند. لازم به ذکر است که ریختن آنها در لوله های فاضلاب کار کاملاً اشتباهی است که می تواند باعث گرفتگی لوله ها و دردسرهای مختلف دیگر برای کارفرما شود.

post

پیچ و رولپلاک نما با طناب

پیچ و رولپلاک نما با طناب

در این مطلب قصد داریم تا به بررسی چگونگی انجام عملیات پیچ و رولپلاک نما با طناب بپردازیم و توضیح دهیم که این کار به چه دلیلی انجام می گیرد. اجازه دهید از تجربه شخصی خودم آغاز کنم ؛ یک شب که در حال پارک کردن ماشین در داخل کوچه بودم متوجه بنری شدم که بر روی دیوار ساختمان روبرویی نصب شده بود و در داخل آن هشداری در مورد سقوط سنگ های نمای ساختمان و عدم پارک در آن محدوده انجام گرفته بود.

خرده سنگ هایی هم در کف کوچه بودند که نشان می داد از بالای نمای ساختمان کنده شده و سقوط کرده اند. خوشبختانه تا جایی که بنده اطلاع پیدا کردم در این حادثه به کسی خسارت جانی و مالی وارد نشد اما احتمال آن بسیار زیاد بود. پس از تماس با مدیر آن ساختمان او را در جریان چگونگی انجام این کار قرار دادم و او نیز سریعاً با انجام آن موافقت کرد ؛ نهایتاً در روزهای بعدی شروع به انجام پیچ و رول پلاک کردن نمای آن ساختمان کردیم و اکنون ساکنین آن دیگر نگرانی از بابت اتفاقات مشابه قبل ندارند.

پیچ و رولپلاک نما چیست

پیچ و رولپلاک نما با طناب در واقع مجموعه ای از فعالیت هایی است که طی آن سنگ های نمای ساختمان را با استفاده از پیچ و رول پلاک در جای خود بر روی دیوار محکم می کنند تا از احتمال شل شدن و سقوط آن ها بر اثر عواملی همچون باد ، طوفان ، زلزله و دیگر عوامل مختلف جلوگیری به عمل آید. ایجاد استحکام در سنگ های نمای ساختمان در واقع مهمترین دلیلی است که صاحبان و مدیران ساختمان ها را به سمت انجام این کار سوق می دهد .

این کار در زمان های متنوعی انجام می گیرد ؛ مثلاً گاهی اوقات سازنده یک ساختمان به محض اینکه نمای ساختمان را کامل کرد و ملات آن خشک شد ، اقدام به انجام پیچ و رولپلاک نما می کند (که این عمل به دلیل صرف بیشتر انرژی و هزینه روی ملات ریزی پشت نما در مرحله نصب کمتر دیده می شود) . گاهی نیز چند سال پس از ساخته شدن ساختمان این کار انجام می شود که عموماً در چنین حالتی وقتی ساکنین با شل شدن و سقوط یکی از سنگ های نما مواجه می شوند به فکر انجام این کار افتاده و به منظور از بین بردن احتمال خطرات جانی و مالی مختلف برای خود و رهگذران ، این کار را انجام می دهند.

نحوه پیچ و رولپلاک نما با طناب

همانند نماشویی با طناب که از یکی از روش های شستشوی نما  می باشد ، پیچ و رول پلاک کردن نما به وسیله طناب نیز یکی از روش های انجام این کار می باشد. این کار با روش های مختلفی مانند استفاده از داربست نیز صورت می گیرد که البته این روش بیشتر در حالت هایی انجام می شود که ساختمان تازه ساز بوده و داربست در جلوی نمای آن برپا می باشد. در غیر این صورت هزینه برپایی داربست به قیمت پروژه افزوده خواهد شد که عموماً از نظر مشتریان روش مقرون به صرفه ای نیست.

 

به صورت کلی شیوه انجام پیچ و رولپلاک نما با طناب به این شکل است که متخصصان انجام این کار به پشت بام ساختمان رفته و طناب هایی که به وسیله گیره های مخصوص و مطمئن به آنها وصل شده است را به دیوار محکم و قابل اتکایی که از نظر مدیر تیم مورد تایید باشد می بندند. پس از اینکه از مستحکم بودن گره ها و موارد ایمنی اطمینان حاصل شد آنها با استفاده از این طناب ها بر روی نمای ساختمان آویزان شده و در هوا معلق می مانند. شروع کار تازه از این مرحله می باشد و متخصصان این کار با استفاده از مته هایی که متناسب با سنگ نما و نوع دیوار ساختمان انتخاب شده است، اقدام به ایجاد سوراخ هایی بر روی هر سنگ نما می کنند.

 

مرحله انجام کار

پس از انجام سوراخکاری بر روی هر سنگ رولپلاکی را درون آن فرو کرده و سپس یک پیچ و واشر را به آن می بندند. به این ترتیب سنگ مورد نظر کاملاً در جای خود بر روی دیوار سفت شده و تقریباً می توان گفت به هیچ علتی طبیعی شل نخواهد شد.
نکته ای که می توان در اینجا ذکر کرد این است که پیچ و رولپلاک به کار رفته در این کار باید فلزی بوده و کاملاً ضد زنگ باشد زیرا اگر پیچ ها در اثر عوامل طبیعی مانند باران و رطوبت به مرور زنگ بزنند ، در جای خود شل می شوند و باعث شل شدن مجدد سنگ ها می گردند.

post

کفسابی آپارتمان

کفسابی آپارتمان : ساختمان ها هم مانند سایر اجسام به مرور زمان رو به فرسودگی می روند و مصالح سازنده آنها کهنه می شوند. به عنوان مثال می توانیم به کف ساختمان هایی که سال ها پیش ساخته شده اند اشاره کنیم. اگر نگاهی به کف ساختمان خودتان و یا اکثر ساختمان های دیگر بیاندازید متوجه می شوید که زیبای ظاهری ، درخشندگی و جلای روز اول دیگر در ظاهر آنها وجود ندارد.

چرا نیاز به ساب زنی داریم ؟

این امر یک دلیل طبیعی دارد و آن فرسودگی به علت گذر زمان است. کف یک ساختمان پس از ساخته شدن روزانه ده ها بار زیر پاهای ساکنین آنجا قرار می گیرد و اتفاقات مختلفی برای آن می افتد ؛ احتمالاً ماشین های سبک و سنگین متعددی از روی آن عبور می کنند ، وسایل و ابزار مختلفی از ارتفاعات گوناگون بر روی آن می افتند ، لک های زیادی بنا بر دلایل مختلف بر روی آن کف ایجاد می شوند و اتفاقات مختلف دیگری از این دست برای آن رخ می دهد ؛ در نتیجه پس از گذشت مدتی لایه ای از آلودگی ها ، لکه ها و خط و خش های مختلف بر روی آن ایجاد می شود که باعث می گردد زیبایی ظاهری اولیه و جلای ابتدای کار دیگر در آن نمودی نداشته باشد.

در چنین مواقعی است که کفسابی آپارتمان می تواند باعث ایجاد ظاهری جدید برای کف ساختمان شود و زیبایی روز اول را به آن برگرداند.

 

چه ساختمان هایی نیاز به کفسابی دارند؟

علاوه بر ساختمان هایی که به دلیل طول عمر بالا کف آنها دچار آسیب های ریز و درشت مختلفی شده است ، ساختمان های نوساز نیز نیاز به کفسابی و سنگسابی دارند، حال چه در تهران ، چه کفسابی در تبریز و چه دیگر شهرهای کشور !  عموماً برای ساختمان های نوسازی که عملیات ساخت کف آنها به تازگی به پایان رسیده است عملیات کفسابی صورت می گیرد .

این امر به این دلیل انجام می گیرد که در زمان ساخته شدن آن ساختمان احتمالاً لکه های کوچک و بزرگی از مصالح مختلفی مانند بتن ، گچ ، رنگ و غیره بر روی کف ریخته شده که با یک شستشوی عادی قابل حذف نیستند ؛ همچنین به این دلیل که پس از ساخت کف رفت و آمده های اجتناب ناپذیری بر روی آن انجام می گیرد احتمال به هم خوردن تراز کف و بالا و پایین شدن لبه های سنگ ها یا دیگر مصالح به کار رفته در کف نیز وجود دارد که این امر خود باعث نیاز این سازه به کفسابی آپارتمان می شود.

البته موضوع کفسابی امری نیست که فقط به این دو نوع از سازه ها تعلق داشته باشد و به طور معمول و استاندارد بهتر است که کف هر ساختمان فارغ از قدمتش هر سال یک بار و یا حداکثر هر دو سال یک بار کفسابی شود تا زیبایی کف آن همیشه ماندگار بوده و دوام و طول عمر سنگ ها یا دیگر مصالح کف نیز افزایش یابد.

مراحل ساب کف

اولین مرحله از کفسابی بررسی سطح می باشد. بررسی سطح توسط کارشناس این امر انجام می گیرد و او در این کار متوجه موارد مختلفی می شود. در واقع در زمان انجام این کار کفساب به وضعیت کلی کف پی می برد و متوجه این موضوع خواهد شد که این عملیات با چه نوع لقمه هایی و چه شدتی باید انجام گیرد و در انتها چه اشکالات و ایراداتی باید اصلاح شده باشند؟

دومین مرحله کفسابی آپارتمان براورد هزینه های آن است. کفساب با انجام مرحله اول و توجه به این موضوعات که سطح چه مساحتی دارد ، چه ایرادات و اشکالاتی در کف وجود دارد و کارفرما چه سطحی از کیفیت را برای پایان کار انتظار دارد قیمت انجام این عملیات را برآورد کرده ، به کارفرما اعلام می دارد و در صورت توافق دو طرف پروژه آغاز می شود.

پس از توافق دو طرف و اعزام دستگاه ها و نیرو ها به محل پروژه ، در سومین مرحله از کفسابی قبل از شروع هر کاری اقدام به تمیز کردن کف می کنند. سطح کف باید به گونه ای باشد که هیچ نوع آشغال کوچک و بزرگ ، مصالح مختلف و موارد دیگر بر روی آن قرار نداشته باشد. در صورتی که کفسابی برای پارکینگ انجام می شود باید تمام ماشین ها از آن بیرون رفته و به طور کل بر روی تمام مساحتی که قصد کفسابی آن را داریم هیچ وسیله ای به جز دستگاه کفسابی قرار نداشته باشد.

آخرین مرحله کفسابی با روشن شدن دستگاه آغاز می شود و لایه ای نازک از روی سطح کف برداشته می شود که به همراه خود انواع لک ها ، آلودگی ها و خط و خش های کوچک و بزرگ را از بین می برد.