post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

نماشویی با واترجت : باران ، برف ، خورشید ، و باد … تمامی ساختمان‌ها را در معرض آسیب قرار داده و با گذشت زمان تأثیرشان را بر محیط پیرامون ما مشخص می کنند . تمیز کردن ساختمان فرآیندی ساده نیست بلکه این کار به ظاهر ساده ، نیازمند تخصص و برنامه‌ریزی دقیق تا حصول پاکیزگی کامل و مؤثر است . زدودن آلودگی از نمای ساختمان  یکی از مهم‌ترین جنبه‌ های تمیزی ساختمان است .

چرا نماشویی مهم است؟

جمله  “هرگز کتابی را از روی جلد آن قضاوت نکنید” مقدمه ای عالی برای شروع صحبت در مورد اهمیت تمیز کردن نمای ساختمان است . این‌که شما به این جمله اعتقاد داشته باشید یا نه ، تاثیری در نحوه قضاوت مردم نسبت به شما و ساختمانتان ندارد ، به عبارتی دیگر اگر ظاهر بنای شما آلوده باشد ، افراد مذکور داخل آن سازه و ساکنینش را نیز چنین می پندارند . تمیز نگه ‌داشتن ساختمان در واحدهای تجاری گرچه اولویت اولشان بشمار نمی‌رود ، اما برای اطمینان از اینکه این ساختمان به ‌خوبی در نظر عموم مردم نمایش داده شود ، باید به‌ طور منظم پاکیزه شده و با همین کیفیت نگه داشته شود.  تمیزکردن نمای ساختمان از لحاظ بهداشتی و ایمنی (لق شدن ادوات و قطعات استفاده شده در نما) نیز مهم است .

نحوه تمیز کردن نما با دستگاه واترجت

شرکت‌های تمیزکننده نمای ساختمان از بروزترین دستگاه‌ های واتر جت برای ارائه خدمات خود استفاده می‌کنند . با این دستگاه و عملکرد خوب آن ، مجموعه های مذکور (از جمله کفسابی بهنام) به شما اطمینان خاطر خواهند داد که ساختمان شما تا مدت زمان مشخصی از شر آلودگی و پلشتی ها دور خواهد ماند .

در شست وشوی نما با دستگاه واتر جت با توجه به این‌که آیا سطح نما آجر ، بتن ، شیشه یا سنگ است ، می‌توان میزان فشار دستگاه را تغییر داد تا اطمینان حاصل شود که در ضمن تمیزی نما آسیبی به آن وارد نمی شود .

انواع واتر جت‌ها و تجهیزات جانبی

دستگاه‌ های واترجت دارای دسته های متعددی هستند اما در یک گروه بندی رایج به دو دسته آب سرد و گرم تقسیم می شوند که در نوع آب گرم ، از الکتریسیته یا سوخت دیزل برای گرم کردن آب استفاده می‌شود . موارد مصرفی آب گرم بیشتر در مصارف صنعتیست ، گرچه مصارفی خانگی هم دارد . از واتر جت‌ها تنها در شستشوی نمای ساختمان استفاده نمی‌شود بلکه کاربردهای دیگری در صنایعی همچون کشتی‌سازی ، صنعت خودروسازی ، نفت و گاز ، صنایع پتروشیمی ، فولاد ، کشاورزی و… نیز دارند . این دستگاه‌ها قادرند تا دمای 60 درجه سانتی گراد آب خروجی را داشته باشند ، چرا که دمایی بیشتر از این حد به اتصالات آن ها آسیب می‌رساند . لوازم جانبی این دستگاه ‌ها نیز متفاوت بوده و دارای دو نازل ، یکی کارواشی و دیگری نازل سوزنی است . نازل کارواشی مسیری خطی از آب را ایجاد کرده و در فاصله نزدیک تأثیر فشار آب برای شستشو بیشتر است ، در حالی که نازل سوزنی  قدرت بیشتری را برای دستگاه واتر جت ایجاد کرده و سطح مقطع آن دایره‌ای شکل است . از این نازل برای از بین بردن آلودگی ‌هایی که چسبندگی بیشتری به سطح مورد نظر دارند استفاده می‌شود . تفنگ این دستگاه به‌گونه‌ای طراحی ‌شده است که در مقابل فشار خروجی زیاد آب به عقب پرتاب نشود ، دارای تعادل باشد و ضربه ای را به دست اپراتور وارد نکند . بر روی این دستگاه می‌توان نازل‌های دیگری همچون نازل‌های کف پاش ، برس چرخان ، چند حالته ، دوگانه و تلسکوپی بلند نصب کرد که جملگی در نماشویی با واترجت کاربرد دارند . تمامی این دستگاه‌ ها مجهز به خنک‌کننده آبی هستند که در ضمن کار ، موتور از گرمای زیاد آسیبی نبیند .

نماشویی با واترجت

در شستشوی نما ساختمان ها روش های متفاوتی وجود دارند مانند شستشوی نماصخره نوردی یا نماشویی با طناب ، ابر – کف و … که بسته به نوع و جنس نما و میزان  و شدت جرم و کثیفی آن مورد استفاده قرار می گیرند . نماشویی همانطور که از اسمش پیداست عمل شستشوی نمای ساختمان است . شستن نمای ساختمان با وسایل مختلف و توسط افراد متخصص انجام می شود ، وسایلی که در سالهای اخیر پیشرفت زیادی کرده و واتر جت به عنوان یکی از شاخص ترین آن ها مطرح است . نماشویی با واترجت ، شیوه ای صنعتی است که توسط افراد مجرب انجام شده و اغلب برای جنس های شیشه یا کامپوزیتی و یا آجرهای سفالین کاربرد بیشتری دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *