post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

نماشویی در شرق تهران : در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، شرق تهران نیز همانند سایر جهت های آن که دارای ساختاری جوان و در شرف رشد بودند ، پیشرفت های زیاد کرد و با اتکا به انبوه سازی و شکل گیری محلاتی تازه تاسیس ، به جایگاهی برای اسکان صدها هزار نفر تبدیل گشت . این ناحیه که مناطق ۴، ۸ ، ۱۳ تا 15 به انضمام بخش هایی از مناطق 1، ۳، ۷ ،۱۲و20 شهرداری تهران را در بر می گیرد ، دارای شهرک ها ، خیابان ها و کوچه های متعددیست که کثرت تنوع و تعدد ساختمان های آن ها به طرز قابل توجهی خود نمایی می کند . در این میان محله های تهرانپارس – استخر و خاک سفید ، تهران نو یا وحیدیه ، رسالت – هنگام و دلاوران ، پاسداران – هروی و ساقدوش ، نارمک ، حکیمیه ، سراج و فرجام ، افسریه ، امام حسین ، پیروزی ، تسلیحات ، مجیدیه و … از جمله محله هایی هستند که سازه های چند طبقه و نوساز به فور در آن ها یافت می شوند .

بی تردید همینکه سازه ای در تهران بنا می شود ، از شر دوده و آلودگی هوا ، تابش اشعات مضر خورشیدی ، باران های اسید ، سرما و گرمای افسار گسیخته و سایر علل مخرب جوی در امان نمانده و پس از گذشت مدتی از زمان ساخت ، دچار تیرگی و کدورت رنگ نما ، لکه های متعدد ، سطحی خورده شده و آلودگی نهادینه می گردد ؛ عواملی که علاوه بر تخریب وجهه یک سازه و محله مورد نظر ما ، عاملی برای انتقال بیماری و تضعیف قوای ذهنی نیز می باشد . به همین دلیل نیاز است تا هر سازه در مناطق خاوری پایتخت به شستشوی نما یا نماشویی در شرق تهران بپردازد .

نماشویی در شرق تهران که با کمک متد ها و ابزار آلات مختلفی انجام می شود سبب می گردد تا نمای ساختمان های این نواحی لایه های نامطلوب خود را از دست داده و با حصول درخشندگی روز اول خود حس خوب و انرژی مثبتی را به ساکنینش القا نماید . در همین رابطه می توان به شست و شوی نما با واتر جت اشاره کرد ؛ روشی که با کمک فشار اعجاب انگیز آب قادر است تا با خراش سطوح غیر اصیل یک پوشش ساختمانی ، زائده های آن را زدوده و رنگ و بوی دیگری به آن ببخشد . این روش که در سطوح آجری (آجر 3 سانتی) به طریقی ویژه خودنمایی می کند سبب شده است تا در نماشویی در شرق تهران ( نماشویی با طناب) که سازه های فراوانی از این جنس دارند کاربرد فراوانی داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *