post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

نماشویی در غرب تهران : در میان مناطق مختلف تهران ، شاید غرب این شهر از سایر نواحی آن سن و سال کمتری داشته و در حالی که پیشروی سایر جهات بسیار کند و یا متوقف شده است ، ساخت و ساز در حوزه باختری پایتخت کماکان ادامه دارد . شاید جالب باشد بدانید سمبلی مانند میدان آزادی که روزگاری سردری برای جاده مخصوص کرج به عنوان درگاهی برای ورود و خروج به پایتخت بوده است (و همینک نیز می باشد) و غربی ترین نقطه شهری تهران به حساب می آمده است ، امروزه با رسم خطوط تقارن نقشه تهران تقریباً در وسط شهر قرار دارد و یا شهرک غربی که نام خود را به تعبیری از قرارگیری در غرب تهران بدست آورده است ، کاملاً به یک محله میان تهران (از نظر شرقی و غربی بودن) مبدل گشته است .

بدیهیست که در این جابجایی ها تغییر مرزهای تهران نقشی اساسی بازی کرده است و نه جابجایی فیریکی یک ساختمان یا محله ؛ لذا با رونق گرفتن و رشد مناطق 18 تا 22 در سال های اخیر ، به خیل جمعیت اهالی شمال غربی ، غرب و جنوب غربی پایتخت و به تأسی از آن ساختمان های این ناحیه افزوده شده است . اگرچه بواسطه قرارگیری این مناطق در مسیر فرودگاه ، جاده قدیم ، مخصوص و آزاد راه تهران کرج مناطق بازرگانی ، شهرک های صنعتی ، سوله های متعدد و زمین های بایر فراوانی نیز یافت می شوند ، اما وجود سازه های آپارتمانی پر تعداد در این منطقه قابل چشم پوشی نیست .

همانطور که در مقالات مرتبط اشاره شد ، همین که سازه ای در تهران بنا شود ، بصورت بالفعل سازه ای گرد و خاک اندود ، آلوده به گرد و غبار حاصل سوخت فرآورده های فسیلی ، در معرض تخریب با بارش های اسیدی و تابش های خورشیدی مضر و ده ها عامل نا میمون دیگر می باشد . این آلودگی که در نماهای شیشه ای به طریقی ، نماهای آجری به نحوی و نماهای سنگی از راهی دیگر خودنمایی می کند ، برای بازیابی پاکیزگی اولیه خود بصورت دوره ای به  نماشویی در غرب تهران نیاز دارد . نماشویی در غرب تهران سبب می شود تا متخصیص این امر – به طور ویژه متخصصین شستشوی نما و نماشویی با طناب بهنام – با سنجش و بازرسی جنس نما ، عمر آن ، بهترین روش تمیزکاری و استراکچر مورد نیاز برای رسیدن به نقاط مختلف سازه  بهترین ، سریعترین و مقرون بصرفه ترین راه پاکیزگی ساختمان را برآورد کنند . نماشویی در غرب تهران که به کمک بالابر ، کلایمر ، داربست و راپل و طناب انجام می پذیرد تاثیر بسزایی در پاکیزگی این نقطه از شهر خواهد داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *