post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

نماشویی ساختمان با طناب یکی از روش های شستشویی نمای ساختمان است که به دلیل مزیت های خود نسبت به سایر روش ها طرفداران بیشتری را دارد . در ادامه با تعریف مختصری از نماشویی به معرفی این مزیت ها و روش ها مورد استفاده در آن می پردازیم .

نماشویی چیست :

به فرآیند حذف آلودگی ، جرم ، رسوبات ، فضولات پرندگان ، بقایای تعمیرات و مصالح ساختمانی از نمای ساختمان ، نماشویی می گویند . در نماشویی از مواد مختلف شیمیایی چون انواع شوینده های عادی ، جرم گیر ها و همچنین شوینده ها و عایق های نانو استفاده می کنند تا تمیزی پایدارتری را برای ساختمان ایجاد کنند .

 

تصور کنید که در تعطیلات ، روی صندلی اتاق خود داخل هتل نشسته اید و در حال لذت بردن از تماشای مناظر از پنجره و غرق در افکار خود باشید ، ناگهان مردی در جلوی پنجره شیشه ای اتاق شما ظاهر می شود . به‌ طور غریزی اگر ترسیده باشید فریاد می زنید ، امّا قبل از اینکه کسی به کمک شما بیاید متوجه می شوید که او یک دزد و یا یک قاتل نیست ، در واقع او برای تمیز کردن نمای ساختمان آنجاست و تنها دارد کار خود را انجام می دهد . شستشوی نمای ساختمان کاری خسته کننده است اما اگر بخواهید آن ها مرتباً تمیز باشند ، باید سالی چند بار تمیزشان کنیم . حال تصور کنید که نمای یک آسمان خراش کلاً شیشه ای باشد و قرار باشد که سالی چند بار نیز تمیز شوند ، مسلماً تمیز کردن آن ها به مراتب سخت تر از یک ساختمان دو طبقه خواهد بود . این کار بسیار خطرناک است و تنها از عهده افراد متخصص برخواهد آمد . آن ها با استفاده از طناب و تجهیزات خود و در نهایت ایمنی این کار را انجام می دهند .

 

مزیت های نماشویی ساختمان با طناب :

هنگامی که مسئله تمیز کردن ساختمان های بلند یا به عبارتی نماشویی آن ها مطرح می شود روشی بهتر از شستشوی نما با طناب وجود نخواهد داشت . نماشویان با استفاده از طناب توانایی این را دارند که به نقاط کور در ساختمان ها نیز دسترسی داشته باشند و کار را با حداقل هزینه و اتلاف وقت انجام دهند ، در حالی که روش های دیگری چون دار بست زدن علاوه بر وقت گیر بودن هزینه های زیادی را هم بر مشتری تحمیل می کند ، در واقع استفاده از طناب تجهیزات سنگین حذف می کند . سیستم های دسترسی به طناب به راحتی نصب و جمع می شوند و در عین حال هنگام کار هیچ آسیبی را به سطح وارد نمی کنند . همچنین تمام ابزار و تجهیزات ثانویه (مانند دریل ، تجهیزات تمیز کردن و غیره) با استفاده از تسمه یا طناب به نماشویان متصل می شود تا از افتادن و آسیب دیدن نما مخصوصاً در نمای شیشه ای جلوگیری کنند .

 

روش های مورد استفاده در نماشویی ساختمان با طناب :

تمامی روش هایی که در حالت معمولی برای شستشوی نمای ساختمان کاربرد دارند در نماشویی ساختمان با طناب نیز می توانند استفاده شوند . با این حال نماشویی با طناب و با دستگاه واتر جت را در این بین می توان به عنوان بهترین گزینه معرفی کرد ، چرا که این دستگاه هم زمان کار شستشو و جرم زدایی را انجام می دهد و بر خلاف نیروی دست انسان خستگی ناپذیر است . اگر قرار باشد یک ساختمان بزرگ با دست تمیز شود حداقل یک هفته را برای آن باید در نظر بگیرید ، در حالی که با این دستگاه شستشو به چند روز محدود می شود . همچنین وقتی که ارتفاع ساختمان ها افزایش پیدا می کند ، به دلیل وزش باد کنترل وسایل مختلف توسط فرد متخصص دشوار تر خواهد بود ولی در این روش تنها یک وسیله برای کنترل در دسترس خواهد ماند . علاوه بر مزیت های این دستگاه که ذکر شد این وسیله دارای یک محدودیت در استفاده است . نماشویان نباید از آن در نما ها از جنس کامپوزیت استفاده کنند ، زیرا آب به دلیل فشار بالا می تواند از نما عبور کرده و وارد ساختمان شود . در مورد نماهای کامپوزیت بهترین روش استفاده از کف و ابر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *