post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

نماشویی ساختمان با واترجت ۲۵۰ بار : در همین ابتدای نوشته لازم به ذکر است که منظور از «بار» ، تعداد یا مرتبه انجام یک عمل نبوده و در اینجا bar یا همان یکای فیزیکی نشان دهنده فشار سیالات می باشد . در همین رابطه 250باری که از آن سخن می گوییم معادل ۱۰۰ کیلو پاسکال ، فشار یک جو و به بیانی بهتر دارای اختلافی یک درصدی با فشار اتمسفر زمین است که می توانیم مصداق آن را از دهانه خروجی دستگاه واترجت مورد نظرمان ببینیم .
با عنایت به این توضیحات حال وقت بررسی نماشویی ساختمان با واترجت ۲۵۰ بار می باشد .

تأثیر فشار در قدرت تمیزکاری آب

زمانی که قصد تمیز کردن یک سطح را داریم ، عوامل متعددی در رفع موانع و آلودگی ها تأثیرگذارند که اعمال فشار یکی از آن ها می باشد . در همین رابطه و به عنوان مثالی که خود شما نیز تجربه آن را دارید ، زمانی که با شلنگ آبی در پی آبیاری یا تمیزکردن یک مکان هستید (با نیم نگاهی به اینکه این معضل راه حل دیگری نداشته و یا نباید آب زیادی مصرف کرد) ، چنانچه با انگشتتان مسیر جریان آب را قدری تنگتر کنید ، می بینید که آب با فشار بیشتری خارج شده و تأثیری که پیش از این بر روی زمینه مورد نظر پدیدار نمی شد ، با این کار ظاهر می شود .

در نتیجه اینکه افزایش فشار در شارش یک ماده – و در این مورد خاص آب – سبب می شود تا قدرت تخریب ، برش یا تمرکز اعمال نیروی آن بیشتر شده و بدین واسطه با مصرف آبی یکسان ، بخش های بیشتری را پوشش داده یا تمیز کند .

واترجت ها

با بازگشت به مبحث واترجت ها (دستگاه هایی که جریان ورودی آب را با فشار بسیار زیادی به بیرون هدایت می کنند) ، باید به دستگاه های غول پیکر این خانواده نیز اشاره کرد که با اعمال باریکه ای از آب بر روی اشیاء قرار گرفته تحت نشانه خود ، حتی قدرت برش آهن ، سنگ یا چند لایه شیشه را نیز داشته و به سادگی آن ها را به دو نیم تقسیم می کند . چنانچه گام را یک قدم فراتر گذاشته و بخواهیم به مورد دیگری در خصوص قدرت فشار آب اشاره کنیم ، می توانیم سدهای آبی را به عنوان نمونه هایی شاخص بیان کنیم.

فشار مایعات  و شستشوی نما

می دانیم که فشار مایعات با ارتفاع آن ها رابطه ای عکس دارد ، بدین معنا که اگر مثلاً سه سوراخ روی یک بطری آب ایجاد کنیم، سوراخی که پایین تر از همه بوده و به سطح زیرین آن نزدیکتر است دارای فشار بیشتری می باشد و آب را به فاصله ای دورتر پرتاب می کند .

در همین رابطه گفته می شود که در سد ها و دریچه های زیرین آن ها ، درب هایی فلزی و بسیار مقاوم با قطری قریب به یک متر وجود دارد که چنانچه باز شده و انسانی در سر راه آن قرار داشته باشد ، بدن این فرد در اثر فشار زیاد متلاشی شده و بدن وی به طور کامل از بین می رود .

با ذکر همه این توضیحات اینک به این نقطه رسیدیم که نماشویی ساختمان با واترجت ۲۵۰ بار سبب می شود که اولاً در آب مصرفی (که اغلب از لوله کشی های شهریست ) صرفه جویی شده و جریان این ماده شوینده مجال باقی ماندن لکه ، فضولات پرندگان ، رسوب یا رد آلودگی را بر روی سطح نگذارد .

این در حالیست که در لایه های آجری که ممکن از خزه و دیگر علف های زائد روی آن نقش بسته ، لایه ای از رنگ ساختمانی آن را فراگرفته باشد یا خشونت طبیعت محل قرار این محصولات ، رنگ آن ها را برده باشد ، با کمک نماشویی ساختمان با واترجت ۲۵۰ بار به کلی از بین رفته و صاف و یکدست می شوند .

نکات تکمیلی

بسیاری از دستگاه های واترجتی که برای شست وشوی به کار می روند محصولاتی بوده که نیروی محرکه خود را از بنزین گرفته و فشار آب را تا حد قابل قبولی زیاد می کند . این نوع محصولات که قدرتی مشابه آنچه در کارواش های می بینیم از خود به نمایش می گذارند (با این تفاوت واترجت کارواش با برق کار می کند) ، مناسب تمیز کردن شیشه یا محصولاتی کامپوزیتی هستند .

این در شرایطیست که اگر آلودگی به بافت پوشش نفوذ کرده باشد و بخواهیم با واتر سند بلاست سطحی زجاجی را تمیز کنیم ، این پدیده با برخورد به شیشه باعث شکستن آن می شود .

نماشویی ساختمان با واترجت ۲۵۰ بار با برق سه فاز کار کرده و چنانچه ساختمانی از این نوع برق محروم باشد مجبور به استفاده از واترجت های ضعیف تری هستیم . این در حالیست که این محصول با آب پرفشار شهری کار کرده و فقدان این پیشنیاز هم عامل دیگریست که به عدم کارکرد مطلوبش منتج می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *