post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

شاید شستشوی نما و یا کفسابی ارزان قیمت و اعمال آن روی سطوح افقی ساختمان ها ، واحد های تجاری و یا معابر عمومی از اولویت های قشر وسیعی از هموطنانمان نباشد ، ولی چنانچه ساختمانی به این خدمات نیاز پیدا کند نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت . در همین ارتباط می دانیم که کفسابی و سنگسابی به عنوان اعمالی که با تراشیدن کف ، قطعات تشکیل دهنده آن را هم تراز کرده و با لایه برداری در سطوح و اعماق مختلف ، چهره شاداب و با طراوتی از سنگ ، چوب ، کفپوش و سایر کفپوش هایی با ماهیت شیمیایی نشان می دهد ، گفته می شود  .

کفسابی یکی از اقداماتیست که در ساخت سازه ای جدید در مراحل پایانی پروژه انجام می شود و در ترمیم سطوح ابنیه قدیمی در مراحل اول ؛ به همین دلیل بودجه بندی و اهتمام کارفرما در این دو موقعیت با یکدیگر متفاوت است . به بیانی دیگر ، زمانی که فردی در شرف ساخت خانه ای جدید است ، طبق قراردادی که با پیمانکار پروژه خود بسته است ، ملزم به تهیه مواد اولیه بوده و با تعیین دستمزدی مشخص ، محصول نهایی را هم در تاریخی برنامه ریزی شده تحویل می گیرد . سپری شدن این مراحل یا “تحویل کلید” که به آماده بودن سازه برای سکونت اشاره دارد ، هم برای کارفرما و هم برای پیمانکار تعهداتی را به وجود می آورد که تخطی از هریک مشکلات فراوانی برای طرفین این معاهده به وجود می آورد .

یکی از مهمترین این عوامل که عملاً تقصیر هیچ یک از این افراد نیست ، گرانی روز افزون و افزایش افسار گسیخته قیمت مواد اولیه است . در چنین شرایطی ، کارفرمایی که انجام این مهم را در گرو پرداخت مبلغ مشخصی می دانست ، اینک با چند برابر شدن قیمت ها دیگر قدرت خرید و مانور قبل را نداشته و مجبور به تعدیل گزینه های خرج تراش می باشد . به عنوان مثال حذف محصولاتی خارجی ، ترکیب آن ها با مواد یا سخت افزارهای مشابه ، کاهش کمّی و کیفی این موارد و همچنین چشم پوشی و لغو آن ها برخی از اموریست که با اتمام ذخایر مادی و خرج کردنی تحقق می یابد . حال جایگاه عملی مانند کفسابی ارزان را می توان بیش از پیش دریافت ، جایی که در پایان پروژه ، کارفرما از تمامی پتانسیل خود استفاده کرده و ذره ذره پول در دستان وی از اهمیت فراوانی برای ایشان برخوردار است و از سویی دیگر نمی تواند با عدم اجرای کفسابی ارزان که همچون فوتی کوزه گری جلای خاصی به این ملک می دهد ، ارزش کار خود را زیر سوال برد . در نتیجه با اتکا به این عمل در صورت داشتن کیفیت بالا و قیمت ارزان ، علاوه بر حصول اهداف خود ، می توان در مصرف بودجه تخصیص یافته نیز صرفه جویی کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *