post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

کفسابی با کیفیت : این روز ها به هر سو که نگاه می کنیم آپارتمان های بزرگ و کوچکی را می بینیم که دیگر به کلی جای خانه های ویلایی قدیمی و حیاط های خاکی آن زمان را گرفته اند. وضعیت سکونت مردم به شکل آپارتمانی در آمده و دیگر هیچ خبری از حیاط های بزرگ و باغچه و حوض وسط این محدوده نیست. این روزها ساحت اکثر خانه ها و خانواده ها عموماً پارکینگ زیر همکف و یا نهایتاً محوطه کوچک مشاع ساختمان است که در اکثر قریب به اتفاق مواقع پوشیده از سنگ و گرانیت و در بعضی مواقع هم موزاییک است.
در ایام گذشته حیاط خانه از مهمترین قسمت های خانه بود و توجه زیادی به تمیز نگه داشتن آن می شد. از آب و جاروی برگ های اضافه داخل صحن گرفته تا تمیز کردن حوض وسط آن ، همیشه فعالیت برای تمیز نگه داشتن حیاط در حال انجام بود زیرا گذشتگان بر این معتقد بودند که رحبه اولین چیزی است که مهمان پس از ورود به خانه مشاهده می کند، پس باید تمیز و مرتب و چشم نواز باشد.
امروزه با اینکه پارکینگ ها و فضای مشاع ساختمان ها جای آن حیاط های دلباز و زیبا را گرفته است اما نقش آن به عنوان ورودی منزل و اولین چیزی که مهمان شما آن را مشاهده می کند هنوز پا برجاست. اما سنگ کف این فضاها به مرور زمان آسیب دیده و کثیف می شوند. دیگر نمی شود مثل قدیم با آب و جارو آن را تمیز کرد و اگر هم بشود کسی وقتش را ندارد و تازه جدا از آن کسی حاضر نمی شود فضایی را که متعلق به دیگران هم هست به رایگان و با زحمت فراوان تمیز کند. اما چاره کار چیست؟
به کمک تجربه یک نیروی حرفه ای سنگساب و همچنین یک دستگاه ساب زنی سنگ ، با انجام یک عملیات کفسابی با کیفیت سنگ‌های کف پارکینگ و یا هر قسمت ساختمان شما دوباره مثل روز اول براق و درخشان خواهند. اما سنگسابی به زبان ساده چیست؟ سنگسابی به مجموعه ای از کارهایی گفته می‌شود که طی آن لایه‌ای از سطح رویی سنگ به ضخامت یک یا دو میلی‌متر که از جرم و رسوبات مختلف پر شده است ، به کمک لقمه‌ های دستگاه ساب‌ زنی کنده شده و در پایان کار سطح مورد نظر تمیز، یکدست و براق خواهد شد.
موارد و ریزه کاری های بسیاری در مورد سرویس عملیات سنگسابی وجود دارد که متخصصان ماهر این کار حتما به آن ‌ها واقف هستند، اما شما نیز بهتر است تحت عنوان یک مشتری یا یک کارفرما با این مسائل آشنا باشید تا بتوانید تسلط بهتری روی کیفیت کار داشته و باعث شوید عملیات با کیفیت هر چه بهتر انجام شود .
قبل از اینکه عملیات ساب زدن سنگ آغاز گردد، نیروی کفسابی که در محل حاضر است به دقت سطح سنگ را بررسی کرده و عمق خرابی ها و خراشیدگی‌ های روی سطح سنگ را می بیند. با گذشت زمان ممکن است سنگ آسیب ‌هایی دیده باشد و آثار شکستگی، حفره و یا خط و شیار روی سنگ نمایان باشد. در چنین شرایطی است که متخصص کفسابی باید تبحّر خود را نشان داده و میزان خسارت و خراشیدگی ها را برآورد کند. در بعضی نقاط ممکن است ترک ‌ها و خراش هایی تا عمق سه میلی ‌متر به وجود آمده باشد. سنگساب قبل از شروع کار این ترک ها را ترمیم کند. با انجام این کار، یک سری کار های اضافه از عملیات خارج می شود و سنگساب باید لایه نازک‌ تری را از روی سطح مورد نظر بردارد. پس می توان گفت توجه به عمق خراشیدگی های روی سنگ ها از عوامل مهم در یک کفسابی با کیفیت است.
همچنین ساب زدن سنگ به کمک دستگاه ساب ‌زنی خشک بهتر از انجام این کار توسط دستگاه های خیس است . کفسابی با دستگاه کفسابی خشک این مزیت را دارد که پودر و گرد و غباری که به واسطه سنگسابی ایجاد می شود توسط دستگاه مکش هوا، جذب می‌ گردد. بنابراین سطحی که شما در هر لحظه از عملیات می بینید ، همان سطحی است که در انتهای کار خواهید دید و در واقع نتیجه نهایی خواهد بود. در دستگاه های ساب زنی خیس که عموماً همراه با آب ‌پاشی هستند روال کار به شکل دیگری است. در حین کار با دستگاه سنگسابی خیس به دلیل انعکاس نور و خطای دید شما و حتی نیروی کفساب ممکن است در مورد اینکه قسمتی از سطح نیاز به کفسابی بیشتر دارد، مردد و گمراه شوید. به خاطر داشته باشید در حین سابزنی با دستگاه خیس ، سطحی که شما می‌ بینید، نسبت به نتیجه نهایی که خواهید دید کمی تیره‌ تر است. همچنین پسابی که در حین سنگسابی ایجاد می‌شود و مایعی متشکل از آب و انواع کثیفی های روی سنگ است نباید برای مدت طولانی بر روی سطح سنگ باقی بماند. این مهم به این دلیل باید رعایت شود که ماندن پساب روی سطح باعث خشک و سفت شدن آن و ماندگاری آن بر روی سنگ می شود. از طرفی ریختن پساب در فاضلاب از اشتباهات بزرگی است که بعد ها نمایان خواهد شد و باعث گرفتگی مسیر فاضلاب و مشکلات عدیده برای شما و دیگر ساکنین خواهد شد. با این اوصاف می توان اذعان داشت که استفاده از دستگاه کفسابی خشک می تواند از عوامل اصلی یک کفسابی با کیفیت و مناسب باشد.
در انتهای سنگسابی، لبه‌ی سنگ‌ ها نباید بالا و پایین باشد و تراز بودن لبه ها و در یک سطح قرار داشتن آنها نشانه پایان یک عملیات سنگ سابی خوب و با کیفیت است. اختلاف سطح بین سنگ‌های کف حتی اگر خیلی جزئی و میلیمتری باشد ، باعث می‌شود علاوه بر زشتی ظاهر ، انعکاس نور در جهت‌ های مختلف انجام شود و در نهایت سنگ شفاف و براق به نظر نخواهد رسید. بنابراین در پایان عملیات ساب زدن سنگ، حتما خدوتان شخصاً کف را بازدید کرده و به ارتفاع لبه‌ سنگ‌ها و میزان بودن آنها دقت کنید.
اگر محل مورد نظر مجهز به کنتور برق شما سه‌ فاز است، حتما از کفساب بخواهید که عملیات مورد نظر را با دستگاه سه‌ فاز انجام دهد. چرا که نتیجه ای که از سنگسابی با دستگاه سه‌ فاز خواهید گرفت به هیچ عنوان با نتیجه حاصله از کار با دستگاه تک فاز قابل مقایسه نخواهد بود. دستگاه سه‌ فاز، باعث می شود عملیات سنگسابی در مدت زمانی به مراتب کوتاه ‌تر و با کیفیتی نسبتاً بالاتر و همچنین هزینه کمتری انجام شود.
نکاتی که ذکر شد حتما باید توسط نیروهای مجموعه سنگسابی رعایت ‌شود، اما لازم است شما نیز به این نکات واقف باشید تا بتوانید با کیفیت بیشتری بر نحوه کار و چگونگی عملکرد نیروی سنگساب نظارت کنید. بنابراین برای ساب زدن سنگ‌ها سراغ شرکت‌های مطمئن خدماتی بروید، چرا که تجربه تیمی که اجرای پروژه شما را بر عهده دارد تاثیر مستقیم روی نتیجه کفسابی خواهد گذاشت. در همین راستا به شما پیشنهاد می کنیم که انجام عملیات کفسابی ساختمان خود را به ما در مجموعه کفسابی بهنام بسپارید. این مجموعه با داشتن رزومه قوی کاری و سالها تجربه و همچنین بهره گیری از بهترین خدمات و متخصصین به شما اطمینان می دهد که بهترین عملکرد را در بین همکاران خود داشته و حداکثر تلاش خود را برای ارائه کفسابی با کیفیت به شما انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *