post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

کفسابی در تهران : اگرچه عده فراوانی برپایی ستون های یک سازه ، دیوار چینی ، نصب درب و پنجره ، تجهیز آن به سخت افزارهای گرمایشی و سرمایشی ، رنگ آمیزی یا فرش شدن سطوح ساختمان را روند ساخته شدن یک بنای استاندارد دانسته و کار را تمام شده می پندارند ، اما در بسیاری از اوقات این نکته فراموش می شود که علاوه بر اقدامات تاثیر گذار فوق الذکر، هنوز هم بسیاری از امور تکمیلی هزینه زا که عدم اعمال آن ها کیفیت فعالیت های پیشین را تحت الشعاع قرار می دهد مانده است . به عنوان مثال کفسابی به عنوان یکی از همین امور ، اگرچه در نظر عموم مردم نه از نظر هزینه و نه از نظر اهمیت در اولویت قرار ندارد ، ولی چنانچه به موسم اعمال خود برسد هم از نظر پوشش عیوب و اشکالات سنگ نما (یا ایجاد اصطکاک عمدی در سطوح شیب دار) اهمیت یافته و هم از نظر هزینه ای برای کارفرمایی که با تغییرات قیمت و کسری بودجه مصالح دست و پنجه نرم کرده است مورد توجه قرار می گیرد ؛ لذا بیهوده نیست که انجام این امور توسط متخصصین کنترل پروژه پیش از آغاز عملیات در جدول زمانبندی گنجانده می شوند .

کفسابی در تهران و یا سایر نقاط جهان ، به عملی گفته می شود که در آن ، یک اپراتور بواسطه دستگاه کفسابی خود – دستگاهی سنگین وزن که با یک یا سه فاز کار کرده و بواسطه لقمه های دایره ای شکل خود که حرکتی دورانی دارند ، سطح را می تراشند – پستی و بلندی های زمین را صاف کرده و نمای بهتری به سطوح زیرین هر ساختمانی می دهد . در کفسابی در تهران ، علاوه بر یکدست شدن زمین ، زائده هایی نظیر مصالح یا چسب های ساختمانی روان خشک شده ، ناخنک ها ، چاله های کوچک و سایر نارسانایی هایی که در اثر ضربه و فشار پدید آمده اند از بین می رود .

می دانیم کفسابی در تهران باعث افزایش طول عمر سطوحی از قبیل سنگ مرمر ، گرانیت ، تراورتن و حتی بتن می شود ، پس چرا نباید در ابنیه قدیمی تر به منظور احیای پوشش سطوح و بازیابنده زیبایی آن ها استفاده کرد ! در همین رابطه ، اعمال کفسابی در تهران و در خانه های معمر این شهر سبب می شود تا کارفرمایان با اجتناب از صرف هزینه های سنگین جایگزینی ، همین سطوح در دسترس را از نو تراشیده و با سر در برآوردن لایه های زیرین آن ، غشایی ای که سال ها در این مکان وجود داشته است را بازسازی کند .

از سویی دیگر ، بنا به برخی مصلحت اندیشی ها و تمایلات شهروندان تهرانی ، سطح قدیمی منزل آنان – مثلاً موزاییک – که دیگر با سبک زندگی و چینش وسایل آنان همخوانی نداشته و یا پوشش قدیمی برای نوسازی بسیار فرسوده و مستهلک شده است به تغییراتی اساسی نیاز دارد ، از این روی در صدد اعمال لایه ای جدید از جنس پارکت ( که خود قابل ساب خوردن است) ، کفپوش یا حتی سنگ می آیند . در چنین شرایطی ، اگر سطح جدید روی پوشش قدیمی چسباده شود ، آن هم پستی و بلندی و ایرادات لایه زیرین را به خود گرفته و هزینه سنگینی که برای زیبا سازی آن شده است به بار نمی نشیند ؛ به همین دلیل جمله کفسابان _ از قبیل سنگسابی بهنام – با پرداخت صحیح و اصولی سطح موزائیکی و دیگر کفپوش های قدیمی ، آن را آماده پذیرش لایه های بعدی می کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *