post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

قیمت کفسابی راه پله یا هزینه هر خدمت و محصول دیگری یکی از مهمترین محدودیت های انسان برای بهره گیری از سرویس یا خرید کالاهای مذکور می باشد ؛ به همین دلیل همه ما پیش از اینکه به هزینه کردن مبلغی در ازای پدیده های فوق بپردازیم ، قیمت آن را استخراج کرده تا علاوه بر اینکه تصمیم به انجام یا عدم آن بگیریم ، در میان موارد موجود ارزانترینشان را انتخاب کنیم .

کفسابی پله عملیست که شاید در حالت عادی در میان ده اولویت اول یک ملّاک و فردی که صاحب امتیاز یک سازه است نباشد ، اما شرایط خاصی همواره سبب می شوند تا این کار محقق گردد . به عنوان مثال با صرف نظر از شرایط نامطلوب سطوح یک راه پله قدیمی که نیاز به مرمت و بازسازی دارند ، ساختمانی نوساز را در نظر بگیرید که تازه مراحل سنگ کردن سطوح داخلی و بیرونی آن تمام شده و علاوه بر دقت بالایی که نصاب آن ها به خرج داده است اما قطعات سطوح مذکور با یکدیگر همسطح نبوده ، دارای فواصل محسوس و نامطلوبی میان خود می باشند و ملاتی که برای چسباندن آن ها استفاده شده است بر روی قسمت های ظاهری سطح ریخته ، خشک شده و به سادگی قابل پاک شدن نمی باشد .

در این هنگام است سنگسابی پای به عرصه گذاشته و در مراحلی چندگانه همه عوامل نامطلوب گفته شده را از بین می برد . اما در این میان کفسابی پله ها از آن قسمت هاییست که نمی توان به دستان هر اپراتوری سپرد ، چرا که از یک سو کارفرما می خواهد پس از چند صد میلیونی که خرج احداث بنای مورد نظرش کرده است ، این قدم های آخر پیش از بهره برداری نیز استوار برداشته شود و از سویی دیگر به دلیل ویژگی خاصی که راه پله ها داشته و شرایط ویژه ساب زنی خود را می طلبد به متخصصی زبده و توانا برای حصول ظاهری استاندارد و بی نقص نیازد دارند .

پله عاملی برای حرکت میان طبقات با پای پیاده است ، همین تعریف ساده سبب می شود تا بفهمیم اگر نقصانی در طرز کار آن ها وجود داشته باشد سبب می شود تا جان عابرین روی آن تهدید شود . شاید شما نیز بر روی پله هایی قدیمی که در اغلب از جنس سنگ مرمر بوده و به مرور زمان صاف ، بی اصطکاک و لیز شده باشند برخورده باشید . به عنوان نمونه ای ملموس اگر پله های ورودی مسجد امام خمینی از داخل خیابان پانزده خرداد به عنوان یکی از شناخته شده ترین اماکن تهران را در نظر بگیرید ، به خوبی به یاد خواهید آورد که پله های مذکور از فرط تحمل قدوم عابرین پیاده در سال هایی متمادی ، به حدی سر شده بودند که با یک تلنگر کوچک یا کاهش همان اصطکاک اندک بواسطه آب (مانند قطرت برف و باران) به میدانی برای زمین خوردن مستمر مردم تبدیل می شدند  .

با اینکه در اماکن متعددی جوش دادن آهن به لبه پله را راه حلی مناسب برای جلوگیری از این اتفاقات می دانند ، اما باید دانست که این روش هم محدودیت هایی داشته و علاوه بر دردسر های نصب ، برای همه راه پله ها هم مناسب نمی باشد ( همانطور که قیمت کفسابی راه پله مناسب همه جا نیست ) . در نتیجه اینجا همان نقطه ایست که کفسابی راه پله پای به عرصه وجودی نهاده و کاربرد خود را به خوبی نشان می دهد .

اگر می خواهید قیمت کفسابی راه پله را برآورد کنید ، ابتدا باید بدانید که در این عمل چه مراحلی محقق می گردند تا بتوانید تخمینی منصفانه از قیمت بزنید . به عنوان مثال کفساب در پرداخت یک پله با کمک ابزارهایی دستی مانند فرز لبه های پله های مذکور را چنانچه تیز باشند ، گرد کرده و زاویه قائمه آن را به بخشی از یک دایره تبدیل می کند . درج ناهمواری های عمدی و اعوجاجی مصنوعی که در قالب طرح هایی چشم نواز و خلاقانه خودنمایی می کند سبب می شود تا لیزی پله که پیشتر به آن اشاره شد ، از یک نقطه ضعف به نقطه قوت آن تبدیل شده و همانند تکیه گاهی مناسب برای پای افزارهای مختلف مانند کفش پاشنه بلند ، دمپایی های ابری یا جوراب ، به سهولت موجب تردد آنان شود .

در محاسبه قیمت کفسابی راه پله جنس کف ، تعداد پله ها ، مساحت هریک از آن ها و ابعاد کلی راه پله ، تعداد مراحل ساب زنی و سلسله اموری مشابه توجه می شود که پس از بازدید حضوری کارشناس امر از محیط به صورت دقیق تعیین می گردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *