post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

چنانچه در کفسابی ساختمان منظورمان پرداخت سطوح افقی سازه ای مسکونی باشد که در سال جاری ساخته شده است ، بر اساس قانونی نانوشته و با صرف نظر از تعداد طبقات ، متراژ زیر بنا و هزینه های انجام گرفته برای ساخت آن ، این بنا دارای پارکینگیست که ممکن است با سطحی شیبدار به خیایان برسد ، دارای راه پله ایست که با وجود آسانسور کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و علاوه بر کف ، دیواره های آن نیز با سنگ پوشانده شده اند ، دارای حیاتیست که می تواند محل گذر خودرو و افراد ساکن خانه باشد (در ساختمان های شمالی) و همچنین پوششی که نمای خارجی آن را مزین کرده است می تواند از جنس سنگ باشد .

با توجه به این مقدمه ، هر ساختمانی که در ایران ساخته می شود – با هر جنس و کیفیتی – برای ارتقاء سطح زیبایی و مقاومت خود و همچنین راحتی کاربرانش مستلزم قرار گیری تحت کفسابی ساختمان می باشد . کفسابی ساختمان سطح داخلی هر واحد مسکونی را صاف و هموار می کند ، به گونه ای که نه یک برآمدگی روی آن مانع از جابجایی اشیاء شود و نه فرو رفتگی های آن محل گیر کردن همین اشیاء یا جمع شدن زباله گردد . در این مجموعه اقدامات ، اپراتور کفسابی با شناسایی جنس پوشش کف و پی بردن به میزان سختی آن ، نوع دستگاه و لقمه مناسبش را انتخاب کرده و با تعداد دفعات ساب مناسب سطحی صاف و صیقلی پدید می آورد . این در حالیست که سنگسابی و  کفسابی ساختمان در سطوح شیبدار ، رمپ پارکینگ یا لبه پله ها با اقدامی کاملاً بر عکس اما هدفمند ، به خلق تخلل ، اعوجاج و در اصطلاحی رایج تر “هاشور” پرداخته و با تولید عمدی اصطکاک ، مانع از لیز خوردن عابرین و خودرو ها می شود .

قسمت های مشاع یک ساختمان هم شناسنامه این سازه برای افراد تازه وارد ، میهمانان یا خریداران جدیدش می باشد ؛ لذا با رسیدگی دقیق به این سطوح – در این مورد خاص با کفسابی ساختمان – می توان از تلألو با کیفیت نور روی سطح سنگی (مثلاً در پارکینگ) ، افزایش عمر آن ، بهبود وضعیت ظاهری و سهولت در شستشوی محصول یاد کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *