post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

کفسابی لابی ساختمان : با متمرکز شدن جمعیت کشور در شهر های بزرگ به ویژه در پایتخت ، بسیاری از خانه های ویلایی ، سازه های یک طبقه و دو طبقه و حتی باغ هایی با دار و درخت فراوان جای خود را به ساختمان های سر به فلک کشیده داده اند و شهر های مذکور علاوه بر گسترش در جهت های جغرافیایی ، از ارتفاع نیز در حال رشد هستند .

با به وجود آمدن چنین شرایطی ، ناگزیر بسیاری از پدیده هایی که پیش از این وجود داشته و نزد عموم مردم شناخته شده بوده اند رو به فراموشی گذاشته و به تناسب پیشرفت بشر در ساخت تجهیزات جدید و استفاده از سامانه های نوین در مصرف انرژی ، مدیریت بهینه جمعیت یا بهبود وضعیت معیشتی و آرامش ایشان در ابنیه مذکور ، شاهد مفاهیم جدیدی در معماری و شهرسازی هستیم .

لابی ساختمان ها به عنوان یکی از همین پدیده ها ، اگرچه پیش از این و دهه ها قبل در ساختار هتل ها ، برخی ساختمان های دولتی ، مجتمع های خصوصی یا محل سکونت و کار افراد سرشناس یا ثروتمند دیده می شد ، اما به صورت امروزی خود که بتوان در ساختمانی مسکونی با تعداد معدودی واحد در یکی از محلات معمولی شهر دیده شود وجود نداشت .

لابی ساختمان

لابی به فضایی مشاع و قابل دسترس برای عموم ساکنین یک ساختمان و جمله افرادی که با ایشان در ارتباط می باشند گفته می شود که نه عملاً بخشی از یک واحد و مایملک مالکی خاص به حساب می آید و نه بخشی خارج از ساختمان و تحت سیطره شهرداری !

در گذشته های نچندان دور (و صد البته هم اکنون) ، افراد پس از ورود به داخل یک ساختمان به یک راهرو یا کلیدوری به سمت راه پله ها هدایت می شدند و بدین واسطه به طبقه مورد نظرشان می رسیدند . این در حالی بود که حیاط یا پارکینگ ها نیز از این مجموعه جدا نبوده و افراد پس از عبور از آن ها به پای پله ها یا درب آسانسور می رسیدند .

تفاوتی که لابی در این ساختار به وجود آورده است ، ایجاد فاصله ای میان این دو ورود (وارد شدن به مجتمع و سپس بالا رفتن در طبقات) بوده که گاه با حضور یک نگهبان همراه است . بدیهیست که با زیاد شدن جمعیت و عدم شناخت همسایگان نسبت به یکدیگر ، وجود فردی که عبور و مرور رهگذران را بررسی کرده و در صورت نیاز با فرد مورد نظر هماهنگ کند الزامیست .از این گذشته در ساختمان های اداری وجود چنین فردی سبب می شود تا افراد سودجو بدون اطلاع نگهبان به طبقات راه پیدا نکرده و مشکلاتی حاشیه ای را به وجود نیاورد .

کفسابی لابی ساختمان

با گذر از این توضیحات ، لابی به عنوان سالن انتظار یک ساختمان ، مکانیست که در آن ممکن است افراد فراوانی که با آن ها رودربایستی داشته یا روی مسائل بهداشتی حساسیت زیادی دارند به انتظارمان بنشیند . طبیعیست که عبور و مرورهای پیوسته روزانه و تردد افراد کوچک و بزرگ در شرایط جوی مختلف سبب می شود تا این ناحیه آلوده شده و کیفیت خود را از دست بدهد .

با وجود اینکه نظافت های روزانه بخشی از تیزی این آلودگی ها وخودنمایی آن ها را می گیرد ، اما نمی توان فرسوده شدن سطح مذکور در بلند مدت را کتمان کرده و نادیده گرفت .

شکستن قطعاتی از کفپوش در اثر افتادن اشیای مختلف از دست عابرین ، خالی شدن فاصله بین سنگ ها ، خشک شدن چسب ، رنگ یا گچ در اثر ترمیم های موضعی ، از بین رفتن درخشندگی اولیه در اثر مصرف زیاد مواد شوینده اسیدی ، از بین رفتن بخشی از ناهمواری هایی که تعمداً ایجاد شده بودند (مانند هاشور لبه پله ها که مانع از لیز خوردن افراد می شود) و برقراری مقدمات نصب لایه ای جدید ، از جمله مهمترین عواملیست که سبب می شود تا به کفسابی لابی ساختمان نیاز پیدا کنیم .

در همین رابطه متخصصین کفسابی در تبریز و مجموعه  سنگسابی بهنام ، پس از مراجعه به محل مورد نظر ، با برآورد متراژ ، مشاهده جنس کفپوش به کار رفته و با در نظرگرفتن میزان درخشندگی یا کاهش ضخامت مورد نظر کارفرما ، قیمت نهایی کار را اعلام کرده و در صورت توافق ، در اسرع وقت دست به کار می شوند .

 

اطلاعات تکمیلی از ساب زنی لابی

اگرچه زمان انجام کفسابی لابی ساختمان از پیش معلوم نیست ، اما می توان پیش بینی کرد که به دلیل یکدست بودن لابی ها (عدم وجود اتاق ، آشپزخانه یا تقسیم بندی های دیگر) این کار ظرف یکی دو روز انجام شده و محیطی درخشان و پاک به کارفرما تحویل داده می شود .

بدیهیست که نخاله ها یا خاک کفسابی به دلیل اینکه ممکن است راه چاه یا فاضلاب را مسدود کند درون آن ها ریخته نشده و پس از جمع آوری توسط اپراتوران کفسابی لابی ساختمان برده می شوند .

لازم به ذکر است که در خلال انجام عملیات و در موارد لازم ، چنانچه فاصله سنگ ها باز شده ، ترک خورده یا فرو رفتگی هایی پدیدار شد ، بواسطه دوغاب یا رزین پر شده و در پی ساب زنی با لقمه هایی ظریف تر کاملاً یکدست و هموار می شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *