post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

کفسابی موزاییک : موزاییک ها ، یک آشنای قدیمی که همه ی ما حداقل یک بار آنها را به دست گرفته ایم و یا حداقل یک بار بر روی آنها قدم گذاشته ایم ؛ خاطره ساز های مربعی شکلی که از ترکیب سیمان و ماسه و پودر سنگ و سنگ دانه تشکیل شده اند. موزاییک ها تا همین اواخر پای ثابت انواع سطوح و کف های منازل ، مغازه ها و پیاده رو ها بودند. قبل از اینکه کفپوش ها و پارکت ها و موارد مشابه اینها بازار را قبضه کنند این موزاییک ها بودند که همیشه حرف اول را برای پوشاندن کف سطوح میزدند.

هنوز هم بسیاری از سطوح هستند که همچنان با موزاییک فرش شده اند ، از حیاط ها و مغازه ها گرفته تا کف منازل قدیمی تر و حتی تراس ها. اما بسیاری از این موزاییک ها به مرور زمان و با پشت سر گذاشتن اتفاقات مختلف از جمله رفت و آمد زیاد ، نور آفتاب ، باران و غیره درخشندگی و زیبایی خود را از دست داده اند و سیاه و کثیف شده اند.

کفسابی موزاییک و یا همان موزاییک سابی هنری از زیرشاخه های کف سابی است که طرفداران خاص خودش را دارد. بسیاری از افرادی که هنوز دلشان در سالهای قدیم و کف های موزاییکی و نوستالژی خانه ها و مغازه ها گیر کرده با استفاده از کفسابی موزاییک میکوشند تا با تمیز و براق نگه داشتن سطوح موزاییکی منازلشان هم زیبایی آن را از دست نخورده نگاه دارند و هم منظره ی قدیمی و سنتی قبل را با مناظر مدرن جدید عوض نکنند.

البته اصلی ترین نیاز به این کار زمانی حس میشود که قطعات کف یک ساختمان در یک سطح قرار نداشته باشد، یعنی لبه های بالایی و پایینی موزاییک های کف هم تراز نباشند . همچنین میتوان زمانی که به خاطر نصب موزاییک ها ، ملات یا سیمان و یا چسب بر روی سطح ریخته باشد و امکان تمیز کردنشان به روش های عادی وجود نداشته باشد از کفسابی موزاییک استفاده کرد.

به زبان ساده کفسابی یعنی برداشتن ۲ الی ۵ میلی متر از روی سنگ به منظور زدودن آلودگی و جرم و همچنین براق کردن سنگ است. مراحل سنگسابی به این شکل است که سابزنی ابتدایی برای از بین بردن بالا و پایین های موزاییک به کار میرود تا سیمان ، گچ ، رنگ یا جرم و کثیفی موزاییک از بین برود. پس از تکررار چندباره این اقدامات ، طی مرحله ای که به آن کفسابی ایتالیایی گفته میشود از لقمه هایی ظریف برای درخشان و براق شدن سطح استفاده میشود. وقتی شما روی یک سطح موزاییکی ایستاده اید و موزاییک زیر پایتان مانند شیشه براق است باید بدانید که در آنجا از کفسابی ایتالیایی استفاده شده است.

علاوه بر این که برای زیبایی سطح  میتوان از کفسابی استفاده کرد گاها نیاز است که حتما این کار انجام شود. به خصوص در جایی که قرار است گرانیت ، سرامیک ، مرمر یا کفپوش روی موزاییک کف قرار گیرند باید قبل از هر کاری کفسابی موزاییک انجام شود زیرا اگر این موارد بر روی موزاییک ناهموار و پرداخت نشده انجام بگیرد نتایج کار فاجعه بار خواهد بود. از پستی و بلندی و ناهمواری گرفته تا کاهش دادن فاصله میان سقف تا کف که مسئله بسیار مهمی در امر ساخت و ساز مسکن است.

بدین وسیله کفسابی بهنام با تیم مجرب ، کارآزموده و کارنامه ی کاری پر افتخار خود آمادگی دارد تا به بهترین شکل ممکن کف های موزاییکی و سنگی شما رو ساب زده و آماده بهره برداری نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *