post
در صورت تمایل کفسابی بهنام را اشتراک نمایید

کفسابی پله  : پله در ساختمان هایی که در آن ها آسانسور نصب نمی کنند در معرض بیشترین تردد قرار دارند . روزانه افراد زیادی از آن ها بالا و پایین می روند و وسایل خود را از طریق آن ها به طبقات مختلف حمل می کنند . در حین حمل این وسایل ممکن است آسیب های شدیدی را نیز به پله ها وارد کنند ؛ این در حالیست که افراد در هنگام کمبود وقت با سرعت زیادی از آن ها بالا و پایین می روند . این حرکات سریع در موارد زیادی باعث شکسته شدن سنگ راه پله و لقی آن خواهد شد . جمیع موارد ذکر شده پله های ساختمان ها را مرتباً تهدید می کنند تا هرچه زودتر فرسوده و از بین روند . به همین خاطر در بیشتر آن ها سعی شده است تا از سنگ استفاده کنند ، چرا که سنگ ها مقاومتی بیشتری را در برابر چنین تنش هایی از خود نشان می دهند . سنگ های گرانیت ، سنگ مرمر ، تراورتن و کوارتزیت مثال هایی از سنگ های پر کاربرد در ساخت پله ها هستند . با این وجود اگر شما به راه پله های سنگی ، برای مثال راه پله های موجود در مترو و یا ساختمانی پر تردد دقت کرده باشید خواهید دید که حتی بهترین سنگ ها در نهایت دچار سایش می شوند و درخشندگی و زیبایی آن ها از بین می رود . به علاوه پله ها به خاطر ساختار خاص خود ذرات گرد و غبار و آلودگی ها را روی خود مخصوصاً در گوشه ها نگه داشته و باعث جرم گیری سطح سنگ می شوند . بنا به تمامی دلایل ذکر شده ، ساکنین ساختمان های مسکونی ، واحد های تجاری و محیط های بازی که در آن ها افراد از پله ها رفت و آمد می کنند نیاز پیدا خواهند کرد تا از خدمات کفسابی پله استفاده کنند .

 

راه های کفسابی پله

شما خود به تنهایی می توانید با برخی مواد اسیدی و شوینده پله های ساختمان خود را از آلودگی ها پاک کنید و حتی از دستگاه های کف ساب نیز به این منظور استفاده کنید ؛ ولی باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که این دستگاه ها ضمن نیاز داشتن به تخصص بالا از قیمت زیادی نیز برخوردار هستند . هرگونه استفاده از این وسایل بدون داشتن تخصص می تواند آسیب های جدی را به راه پله ها وارد کند و از طرفی هم برای یک ساختمان چند طبقه مقرون به صرفه نخواهد بود تا این همه هزینه را برای این کار متحمل شود . پس بهترین کار مراجعه به شرکت های کفسابی است تا ضمن بهره گیری از تخصص آن ها هزینه های کمتری را نیز متحمل شویم و نتیجه کار هم رضایت بخش باشد .

 

فرآیند کفسابی پله

فرآیند کف سابی پله شبیه به سنگسابی کف ساختمان است با این تفاوت که در آن از دستگاه های کوچکتری استفاده می شود و کفسابی پلکان همیشه به منظور براق و صیقلی کردن سنگ صورت نمی گیرد . در کفسابی ابتدا رسوبات ضخیم را از روی سطح بر می دارند ، در مرحله دوم با لقمه های سیمی سعی می کنند تا ذرات سنگ به کلی از شکاف های سنگ پاک شود و همچنین در این مرحله لقی ها و شکستگی های سنگ را تعمیر می کنند . در مرحله آخر سعی می شود تا با لقمه های نرم تر مخصوصاً لقمه های ایتالیایی سطح سنگ را کاملاً براق کنند . کفسابی پله ها به این مراحل ختم نمی شود ، اگر دقت کرده باشید هنگام بالا یا پایین رفتن از پله ها در طول عمر خود ممکن است چند باز لیز خورده باشید ، به همین منظور کفسابان مرحله ای دیگر را به آن اضافه کرده اند ، مرحله ایجاد خراش یا مرحله برجسته سازی . در این مرحله با استفاده از لقمه هایی که به این منظور ساخته شده اند شیار هایی با عمق متفاوت را با توجه به میزان رفت و آمد در محل مربوطه ایجاد می کنند . این شیار ها در بیشتر موارد در لبه سنگ ایجاد می شوند  و می توانند با توجه به سفارش مشتری کل سنگ را نیز در بر بگیرند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *